Toptan satış yapan siteler

5
17030

Para kazanmanın en eski ve en kolay yolu ticaret yapmaktır. Toptan fiyatından aldığınız bir ürünü perakende olarak sattığınızda normal şartlar altında her zaman para kazanırsınız. Normal şartlar altında derken şunu kastediyorum; eğer toptan alış fiyatınız avantajlı ise, genel işletme giderleriniz makul seviyede ise, sattığınız ürüne yeterince talep varsa gibi.

Eğer yeni nesil para kazanama yöntemleri (satış ortaklığı, blog yazarlığı, forex yatırımları vs.) ile ilgilenmiyorsanız geleneksel ticaret yoluyla para kazanabilirsiniz. Geleneksel ticaret ile para kazanabilmek için ise talep gören veya kısa sürede talep göreceğini düşündüğünüz ürünleri uygun fiyatlara toptan almanız gerekiyor.

Aldığınız ürünleri sahibinden.com, gittigidiyor.com gibi e-ticaret sitelerinde satabileceğiniz gibi yine geleneksel satış yöntemleri ile çevrenizdeki dükkânlara ve/veya kişilere satabilirsiniz. Peki, bu tür ürünleri toptan olarak nasıl tedarik edeceksiniz. Bunun için de farklı yollar var. Birincisi yaşadığınız kentin toptancılar çarşısını (mutlaka vardır) gezerek ürün seçip satın alabilirsiniz. İkincisi ise toptan satış yapan internet siteleri.

Eğer “ilk satan ben olayım” diyorsanız ve yeterli sermayeniz varsa ithalat yapabilirsiniz. Özellikle Çin’den hem en yeni hem en ucuz ürünleri bulabilirsiniz. Çin’den ithalat için buradaki yazımı okuyabilirsiniz.

“Ben ithalatla uğraşamam, yerli firmalardan alayım” diyorsanız aşağıdaki siteleri inceleyebilirsiniz. Sizin için uygun bir ürünü mutlaka bulacaksınız. Eğer sizin bildiğiniz başka toptan satış siteleri varsa yorum bölümünden ekleyebilirsiniz.

www.toptanmallar.com
www.toptans.net
www.toptanturkiye.com
www.toptansatis.com.tr
www.buyuktoptan.com
www.toptanvadisi.com
www.istanbultoptanticaret.com
www.mardima.com
www.toptanevi.com

5 YORUMLAR

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here