Hangi E-ticaret platformu bana göre?

0
2217

E-ticarete başlamak isteyenlerin öncelikle hangi platformu seçeceklerine karar vermeleri gerekiyor. Tabi ne satacaklarına karar verdiklerini varsayarak bunu söylüyorum. Ne satacağınız belliyse ikinci olarak çok stratejik bir karar vermeniz gerekiyor.

Seçtiğiniz e-ticaret platformu sizin bu alandaki yol haritanızı da belirleyecektir. E-ticarete başlarken seçtiğiniz platformu sonradan değiştirmeniz tabi ki mümkün ancak bu size hem zaman hem de para kaybettirecektir. O nedenle yola çıkacağınız platformu işe başlarken çok iyi seçmenizde fayda var.

Türkiye e-ticaret sektörünün istihdam durumunu ele alan İkidilim E-ticaret Satış ve Geliştirme Ajansı’nın hazırladığı ve eticaretmag.com sitesinde yayınlanan infografik e-ticaret projesi geliştirmek isteyen girişimcilere seçecekleri altyapı sistemi konusunda fikir veriyor.

Yol haritası şeklinde hazırlanan infografikte girişimcinin know-how’ı dahilinde ne denli bilgilere sahip olduğu, JAVA, PHP gibi programlara dilleri kapsamında hangi markalarla çalışması gerektiği hatta bütçesine göre tercih etmesi gereken firmalar yer alıyor.

eticaret-platformu-infografik

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here