Evde lolipop sabun nasıl yapılır

0
4999

Evde kendi imkânlarınızla yapıp para kazanabileceğiniz o kadar çok iş var ki. Yaz yaz bitmiyor diyebiliriz. Evde kendi imkânlarınızla yaparak para kazanabileceğiniz işlerden biri olan dekoratif sabun yapımını daha önce anlatmıştım. Şimdi ise evinizde lolipop şekilli sabunları nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Evde sabun yapımında kullanılan temel malzemeler hemen hemen aynı. Farklı modeller ortaya çıkarmak ise sizin yaratıcılığınıza kalmış. Şimdi size fotoğrafta gördüğünüz lolipop sabunun yapılışını anlatmak istiyorum.

Gerekli Malzemeler;

– 100 gram opak sabun bazı
– 100 gram şeffaf sabun bazı
– 2 yemek kaşığı gliserin
– Neon sabun boyası
– İsteğe bağlı esans

Malzemelerimizin hepsi bu kadar. Burada sözü edilen tüm malzemeleri hammaddeler.com’dan tedarik edebilirsiniz.

Nasıl yapılır?

Opak sabun bazını ağzı kapalı bir şekilde mikrodalga fırında eritin. Eritme sırasında 20 saniyede bir kapağını açarak karıştırın. Eriyen opak sabun bazına % 2 oranında su ve 1 yemek kaşığı gliserin ilave edin. Renklendirici olarak neon sabun boyasını kullanacağız. Farklı renk alternatiflerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Son olarak elde ettiğiniz karışıma esans ilave ederek 15×25 cm ölçülerindeki kalıba dökün.

Renkli olan ilk sabun katmanınız soğuduktan sonra şeffaf sabun bazını da yukarıdaki gibi mikro dalgada eritin. Yukarıdaki anlatımdan farklı olarak şeffaf sabun bazına renklendirici eklemeyeceksiniz. Diğer tüm süreç aynı. Eriyen şeffaf sabun bazını da aynı kalıba dökün. Ancak tüm şeffaf sabun bazını harcamayın. Bir miktar ayırın.

Döktüğünüz ikinci katman tamamen soğumadan kalıptan çıkarın ve rulo şeklinde sarın. Rulo halindeki sabununuzu istediğiniz ölçülerde kesin ve uçlarına çubuk takın. Yaptığınız sabunların sağlam olması ve zamanla açılmaması için kenara ayırdığınız şeffaf sabun bazına batırıp çıkarın.

Lolipop sabunlarınız hazır. Artık onları istediğiniz gibi süsleyip satışa hazır hale getirebilirsiniz.

Evde butik sabun nasıl yapılır
Evde sabun yapımı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here