Yazın çok satacak ürünler 2014

0
3663

Yaz mevsimi yaklaşmaya başladı. Hatta güney sahillerimize yaz geldi bile. Her mevsimin kendine özgü fırsatları olduğu gibi ya aylarının da kendine özgü girişim fırsatları var. Mevsimsel girişim faaliyetinde bulunanlar için yaz ayları biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de yaz aylarında yapılabilecek o kadar çok iş var ki. Bunların hepsini bu makalede anlatmak mümkün değil. Ancak yazın para kazanmak isteyenler için bu fırsatlardan birkaçını sizinle paylaşmak istiyorum.

1 – Sütyen / mayo askısı düzenleme aparatı
Yazın kadınların en büyük sıkıntılarından biri askılı elbiselerini rahat bir şekilde giyememektir. Omuzlarında sütyen veya mayo askılarının yarattığı çirkin görüntüden rahatsız olup bu askıları gizlemeye çalışırlar. İşte bu aparat bir türlü gizlenemeyen sütyen / mayo askılarının gizlenmesine yardımcı oluyor. Basit bir aparat olmasına rağmen oldukça faydalı bir iş görüyor. Bu ürünle ilgili daha önce yazdığım bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

2 – Plajda güneşlenme çadırları
Deniz, kum, güneş tatilini tercih edenler için hem pratik hem de oldukça faydalı bir ürün. Bu ürünlerin farklı modelleri bulunuyor. Fiyat açısından size en cazip gelenini bulup sahil kesimlerinde satabilirsiniz.

3 – Güneş enerjili şemsiye 
Şemsiyeler ve çardaklar güneşten korunmak amacıyla yazın en çok satın alınan ürünler arasında. Peki sahilde denizin tadını çıkarırken ya da bahçenizde çardak keyfi yaparken akıllı cihazlarınızı şarj edebilecek bir şemsiyeniz olsun istemez misiniz? Sağladığı fayda ve çok ihtiyaç duyulan bir soruna getirdiği çözüm nedeniyle yaz aylarının gözde ürünlerinden olabilir.

4 – Havuz Temizleme Robotu
Havuzun içini boşaltmak ve temizlemek zor olduğu gibi uğraştırıcı bir iştir. iRobot firması bu iş için harika bir havuz temizleyen robot üretmiş. Bu ürün yurt dışında 1300 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulmuş. Havuz temizleme robotlarının farklı modellerini yerli firmalarda bulmanız mümkün. Havuz temizleme robotlarını geçici bir iş olarak düşünebilir ve bu makinelerden alıp işletmelere kiralayabilirsiniz.

5 – Dondurma Arabaları
Dondurmayı anlatmaya gerek yok sanırım. Gezici dondurma arabası ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

6 – Semaver Kiralama
Semaver ile çay yapıp kiralamak özellikle turistik yerlerde çok popüler olmaya başladı. İşe başlaması ve pazarlaması kolay olan bu fikrin kazancı da güzel. Çay hepimizin yaz kış çok sevdiği ve vazgeçemediği bir içecek, bu yüzdende çok satıyor. Yaz aylarında gezmeye giden birçok kişi mola verdiği veya gezdiği noktalarda semaverle çayı gördüğü zaman dayanamıyor ve aile olarak mutlaka içiyor. Ortalama semaver ile çay servisi vermek 15-30 TL arasında değişiyor maliyeti ise su, çay ve mangal kömürü. Kısaca 3-4 lira gibi maliyeti var. Günde 30 kere semaver kiralamak ise en az 450 en çok 900 lira kazandırıyor. En önemli nokta ise kiralama yapacağınız mekanı iyi seçmeniz.

Yazın yapılacak işler 2013
Prefabrik havuz işletmeciliği

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here