Yeni bir iş; Aşçı Kiralama Ofisi

0
3428

Yemek yapmak sizin için vazgeçilmez bir tutku ise, bu işi profesyonel olarak yapıyorsanız aşçı kiralama ofisi açarak yen bir işe adım atabilirsiniz. Dünyada son yıllarda popüler olan aşçı kiralama ofisleri, kurumlara ve şirketlere aşçı kiralama hizmetinin yanı sıra yemek yapmanın inceliklerini öğrenmek isteyenlere kurslar da düzenliyor.

Bu alanda yeteneğiniz varsa bir aşçı kiralama ofisi açarak Türkiye’de henüz yaygınlaşmamış bir alanda lider konumuna gelebilirsiniz.

‘Culinery Arts’ konsepti içinde kurulan iş ofisleri öncelikle kurumlara ve turistik tesislere uzman aşçı kiralama hizmeti veriyor. Bünyesinde ortalama 10 ila 15 profesyonel aşçının bulunduğu ofislerin önemli özelliği talep gelen yerlere kısa süreliğine uzman şef göndermesi.

Zengin ailelerin de rağbet ettiği bu yöntem gelecekte catering servislerine rakip olacak gibi görünüyor. Özel yemek sunumu, parti, yıldönümü, kutlama gibi günlerin yanı sıra kurumlara birebir eğitim amaçlı aşçı da yollanabiliyor. ‘Mobil’ nitelikteki aşçıların garanti ve sertifika güvenceleri kiralama işini yapan ofis tarafından karşılanıyor.

Amerika ve Avrupa’da birkaç günlüğüne restoranlara bile kiralandığını ve turizm dünyasında büyük talep gördüğünü belirtelim. Aşçı kiralama ofislerinin 2014 yılında hızla yaygınlaşması bekleniyor.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here