Projenize FonlaBeni ile para bulun

0
1910

Projelerinize kaynak sağlayabilecek Projemefon.com sitesini daha önce tanıtmıştım. Bu yazıda tanıtacağım fonlabeni.com sitesi de yine aynı mantıkla çalışan bir fon bulma sitesi. Crowdfunding olarak bilinen yaratıcı projelere fon bulma yöntemi olan fonlebeni.com ile projeniz için gerekli olan para desteğini bulabilirsiniz.

Eğer, müzik, moda, sinema, teknoloji vs. alanlarda bir projeniz varsa ve bunu hayata geçirecek kaynak arıyorsanız fonlabeni.com ile şansınızı deneyebilirsiniz. FonlaBeni, yaratıcı projenize kaynak bulmak için sizi bekliyor.

FonlaBeni.com’u kısaca, müzikten modaya, filmden yemeğe, danstan teknolojiye, sanattan tasarıma farklı kategorilerde yer alan yaratıcı projeler için bir crowdfunding platformu olarak tanımlayabiliriz. Crowdfunding, yaratıcı projelerin, bu projelerle ilgilenen kişiler tarafından desteklenmesidir. FonlaBeni de bu fon desteği sürecine aracılık eden bir web sitesi. Sistem daha tanıttığım projemefon.com sitesi ile hemen hemen aynı. Yaratıcı olduğunu düşündüğünüz projenizi, talep ettiğiniz destek miktarını ve yayında kalma süresini de belirterek fonlabeni.com sitesine kaydediyorsunuz. Site yönetimi projenizi uygun bulursa sitede yayınlıyor. Ve süreç başlıyor. Eğer projeniz öngördüğünüz süre içinde talep ettiğiniz fon miktarına ulaşırsa parayı alıyorsunuz. Fakat istediğiniz fon miktarını tutturamazsanız sistemde bekleyen tüm destekler sahiplerine iade ediliyor. Sizin projeniz de başarısız sayılıyor.

FonlaBeni yalnızca hedefleri belirli ve somut çıktıları olan projelere fon sağlıyor. Örnek vermek gerekirse; albüm yapmak, resim sergisi açmak ya da film çekmek gibi projeler sitede yer alabiliyor. Açık uçlu projeler kabul edilmiyor. İşin sonunda projenizin tamamlanmış ya da beklenilen üretimin gerçekleşmiş olması gerekiyor.

FonlaBeni, sanat başta olmak üzere sanatın hemen hemen her dalına fon sağlıyor. Kategoriler dans, edebiyat, yayıncılık, eğlence, film, video, fotoğraf, moda, müzik, oyun, uygulama, teknoloji, tasarım, tiyatro ve yemekten oluşuyor. Eğer projeniz bu kategorilerden birine girmiyorsa fonlabeni.com’da projeniz yayınlanmıyor.

Siz de yaratıcı bir projeniz olduğunu düşünüyorsanız ve fon bulamıyorsanız FonlaBeni ile şansınızı deneyebilirsiniz.

http://fonlabeni.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here