Yazın yapılacak işler 2013

0
3489

Ek gelir sağlamak için geçici (dönemsel) işler yapanlar için yaz ayları oldukça verimlidir. Hem satacak ürün alternatifiniz çoktur hem de günlerin uzun olması nedeniyle sokaktaki insan sayısı fazladır. Bu nedenle gecenin geç saatlerine kadar satış yapma imkânınız vardır. Özellikle sahil kesiminde bir yerlerde iseniz neredeyse sabaha kadar satış yapma şansınız vardır.

Normal mesainizin dışında kalan zamanlarda ek gelir kazanmak istiyorsanız yazın modasına uygun bir şeyler bulup satmanız size kesin para kazandıracaktır. Tabi satış yeteneği ve insan ilişkilerindeki başarınız yapacağınız satışları doğrudan etkileyecektir. Elinize bir şeyler alıp ya da herhangi bir sahil kasabasında stant açıp satış yapmak size göre bir işse yazın yapılacak iş fırsatlarını kaçırmamanızı öneririm.

Peki yazın yapılacak işler nelerdir?

Sahil kesiminde akşam saatlerinde iğne atsanız yere düşmeyecek kalabalıkların oluştuğu bir veya birkaç sokak vardır. Gündüz kısmen boş olan sokakların nasıl bu kadar dolduğuna şaşırırsınız. O sokakta yapacağınız bir tur size ne satmanız gerektiği konusunda fikir verecektir. Yazın trendlerini, insanların en çok neye rağbet gösterdiğini veya şunu satsam çok kazanırım diyeceğiniz ürünü kendiniz tespit edebilirsiniz. Özellikle çocukların ilgisini çekecek ürünler ve kadınlara yönelik takı, aksesuar ve kıyafetler en çok ilgi gören ürünlerdir. Buradan yola çıkarak satmak için uygun ürünü bulabilirsiniz.

Eğer fazla sermayeniz yoksa maliyeti düşük ürünleri alıp satma yoluna gidebilirsiniz. Sermayeniz varsa ve daha büyük oynamak istiyorsanız kiralayacağınız bir alana şişme oyun parkı kurarak para kazanabilirsiniz. Bu oyun parkları güvenli olması nedeniyle anne babaların, farklı modelleriyle çocukların ilgisini çekmekte.

Neon ışıklı aksesuarlar, oyuncaklar, takılar da çok ilgi gören ürünler. Üstelik bu ürünleri çok uygun fiyata toptan alabilirsiniz. Stant açarak satış yapmak size maliyetli geliyorsa bu tür ürünleri elinize alıp gezerek de satabilirsiniz.

Yiyecek içecek satışı da yazın çok kazandıracak işlerdedir. Buzlu badem, midye, mısır, dondurma gibi yiyecekler de satabilirsiniz.

Eğer gündüzleri de satış yapma imkânınız varsa, plajda su satışı en çok kazandıracak üründür. Yine bunun yanı sıra dondurma ve çocuklara yönelik plaj oyuncakları hızlı satılacak ürünlerdir. Özellikle günübirlik tatilcilerin geldiği bir plajda kazancınızı artırabilirsiniz.

Sizin de eklemek istediğiniz işler varsa yorum bölümünden paylaşırsanız sevinirim.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here