Online Business Angel Network

0
2068

İş fikrini hayata geçirmek için melek yatırımcıların ne kadar önemli olduğunu artık herkes kabul ediyor. İş fikrini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi melek yatırımcıların kapısını çalıyor. Fikri gerçekten iyi olan ya da melek yatırımcıları ikna etmeyi başaranlar yatırım alma şansı yakalıyor. İş fikrinize nasıl para bulacağınızı İş fikrine nasıl sermaye bulunur? başlıklı makalede ayrıntılı olarak anlatmıştım.

Söz konusu makalede değindiğim sanal Business Angel Network (BAN) yapıları hakkında biraz ayrıntı vermek istiyorum.

Angellist

Girişimciler bu sitede sunumlarını hazırlıyorlar ve ilgilendikleri melek yatırımcıyı seçiyorlar. Angel List’in site yöneticileri yapılan başvurular arasında ilk ön elemeyi gerçekleştiriyor. Ön elemeyi geçen başvuruları girişimcinin seçtiği melek yatırımcıya yönlendiriyor.
www.angel.co

GobigNetwork

Bu sitede üç aşama var. İlk etapta iş fikrinizi siteye kaydedip sitenin diğer üyelerine tanıtım yapıyorsunuz. İkinci etapta iş fikrinizle ilgilenen melek yatırımcılar sizinle iletişime geçiyor. Üçüncü ve son etapta ise sizinle iletişime geçen melek yatırımcılarla buluşup sunumunuzu yapıyorsunuz.
wvww.gobignetwork.com

The Funded

Bu sitenin en önemli farkı sadece melek yatırımcılara değil Venture Capital şirketlerine de ulaşabilmeniz. Melek yatırımcılar 500 bin dolara kadar ilgilenirken Venture Capital (Girişim Sermayesi) şirketleri çok daha fazla yatırım gerektiren projelerle ilgileniyor. Eğer aradığınız sermaye desteği 500 bin doların üzerindeyse Venture Capital şirketlerini bulmalısınız.
www.thefunded.com

Gust

Bu sitede dünya genelinde 70 bin civarında melek yatırımcı bulunuyor. Farklı dil destekleri olan siteye iş fikirlerinizi gönderebilirsiniz.
www.gust.com

RaiseMeCapital

Bu sitede ise melek yatırımcıların yanı sıra girişimcilere sermaye desteği sunan birçok finansal yapıya ulaşabilirsiniz.
www.raisemecapital.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here