Satış Ortaklığı için etkili ürün seçmek

0
2453

İnternetten satış ortaklığı ile para kazanmanın birinci şartı geri dönüşümü yüksek, etkili bir ürün seçmektir. Etkili bir ürün seçimi yapan satış ortağı hiç ummadığı paralar kazanabilir. Geri dönüşümü yüksek, çok kazandıracak etkili bir ürün seçmenin çeşitli kriterleri var.

Bu kriterlerin ilki ve belki de en önemlisi web sitenizin içeriğine uygun ürün seçmektir. Satış ortaklığı ile para kazanmak isteyen birçok insan bu kriteri göz ardı ettiği için fazla para kazanamamaktadır. Sitenizin içeriği ağırlıklı olarak ne ile ilgili ise (teknoloji, makyaj, kişisel gelişim, avcılık vs.) o alanla ilgilenenlerin ihtiyaç duyabilecekleri ürünlere satış ortağı olmanız en mantıklısıdır. Makyaj teknikleri, makyaj türleri gibi konularda makaleler yazdığınız bir blogunuz varsa makyaj malzemeleri satan bir siteye satış ortağı olup yüksek miktarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Öte yandan satış ortağı olduğunuz ürünleri satan web sitesinin güvenilirliği de önemli bir nokta. Size ve sizin gönderdiğiniz müşteriye taahhüt ettiklerini (komisyon oranı, ödeme zamanı, ürün teslimatı, ürün kalitesi gibi) yerine getiriyor olması kazancınızı arttıracaktır.

Satış ortağı için etkili ürün dememek komisyon oranı yüksek, para kazandıran ürün demektir. Hele ki site trafiğiniz çok yüksek değilse geri dönüşüm oranı ve komisyon miktarı yüksek ürünlere yönelmeniz sizin yararınıza olacaktır. Site trafiği yüksek olan satış ortakları çok satılan ve komisyon oranı düşük olan ürünlere satış ortağı olabilirler. Çünkü onlar sürümden kazanabilirler.

Son olarak satış ortağı olacağınız ürünün gerçekten insanların ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün olmasına özen gösterin. Site ziyaretçilerinizin ilgilenmeyeceği ekstrem ürünlere hiç girmeyin. Türkçe yayın yapan sitenizden golf topu, beyzbol sopası gibi ürünler satarak para kazanmaya çalışmak fantezi olur.

Satış ortaklığı ile para kazanmak isteyenler bu hususlara dikkat ederlerse daha yüksek komisyon kazanacaklardır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here