Lavazza bayilik şartları

2
5503

Uluslararası İtalyan markası olan Lavazza Türkiye’deki ilk şubesini 2009 yılında Profilo AVM’de açtı. 1895 yılında beri dünya kahve pazarının önemli oyuncularından olan Lavazza yeni girişimcilerle Türkiye’deki şube ağını genişletmeyi hedefliyor. Kahve sektörünün bu köklü firmasının frachising şartlarını incelemenizde fayda var.

Lavazza, 80 ülkeyi kapsayan ürün, servis, eğitim ağı ile know-how desteği vermekte. Kahve sektöründe her yıl çıkardığı özel takvim çalışması ile yüzlerce milyon dolar reklam harcaması yapan ve bir o kadar da ürün ARGE çalışması yapan tek firma. Lavazza, eğitim merkezinde verilen barista eğitimleri ile İtalyan kahvelerinin doğru hazırlanmasını öğretiyor. Ayrıca, dünyanın en ünlü takvim serilerinden Lavazza’ya özel takvim görselleri ile mekân tasarımı yapıyor ve proje, kurulum, işletme, PR desteği sunuyor.

Yatırımın içeriği
– İsim hakkı
– Kahve makineleri
– Mutfak ekipmanı
– Paslanmaz kahve aksesuarları
– Mimari çalışmalar
– Yazarkasa sistemleri
– Winter garden (Opsiyonel)
– Oturma grupları
– Kiralama ve sözleşme

Ciro Primi (Royalty Fee): %5 (Aylık)
Sözleşme Geçerlilik Süresi: 5 Yıl
Minimum büyüklük: 120 m2 (Kapalı Alan) + 50 m2 (Bahçe)

Franchise Giriş Bedeli: 35.000 Euro + KDV
Tahmini Ekipman ve Dekorasyon Bedeli: 80.000 Euro
Tahmini İşletme Sermayesi: 50.000 TL
Tahmini Toplam Maliyet: 350.000 TL

Ortalama Kar Oranı: % 30
Ciro Hedefi: 75.000 TL (Aylık)
Kar Hedefi: 19.000 TL (Aylık)
Yatırım Geri Dönüş Süresi: 18-24 ay

Ayrıca bayilik şartlarını yerine getirenler istedikleri kadar şube açabiliyorlar.

www.lavazzaturkiye.com
www.best-coffee-shop.com

2 YORUMLAR

  1. Türkiye’de ki Lavazzaların anca %15’i 75.000 TL ve üzerinde ciro yapabiliyor. Bir çok lavazza kirayı bile karşılayabilecek ciro yapamıyor. İstanbulun en büyük alışveriş merkezlerinden birinde kira 35.000 TL aylık ciro 35.000 TL yi hiç bulmuyor. Yine yeni açılan bir alışveriş merkezinde 45 gündür faaliyet gösteren bir lavazza şu ana kadar en yüksek cirosu 1300 TL en düşük günlük cirosu ise 6 TL. Lavazza Türkiye’ye hitap etmiyor. Lavazza Türkiye her türlü kazanır çünkü her ay bir bayilik verse masraflardan sonra 100 Bin TL kasasında. Daha güvenilir ve yüksek ciroya sahip yerlerden bayilik alınması gerektiğini düşünüyorum.

  2. lavazza bence dunyanın enguzel kahvesıne sahıp ama bayılık anlamında sartları agır ve turkıyede iyi reklamı yapılamadı yada iyibir firma tarafından turkıye bayılıgı alınamadı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here