Down sendromlular için özel kıyafetler

0
1653

Günümüzde niş alanlarda iş yapmak çok daha karlı olabiliyor. Genele yönelik ürün ve hizmet üreten kişi ve/veya şirketler o kadar çok ki onların arasından sıyrılmaya çalışmaktansa niş bir alanda kendi başarı hikâyenizi yazabilirsiniz. Karen Bowersox da niş bir alanda kendi başarı hikâyesini yazmış bir girişimci. Bowersox, birçok insanın görmediği veya görmezden geldiği down sendromlu kişiler için özel tasarlanmış giysiler üretiyor. Bu girişim hikayesi size de ilham verebilir.

Karen Bowersox, torunu down sendromlu doğunca, kızının torunu için kıyafet bulmakta çok zorlandığını fark ediyor. Torunu için uygun kıyafetler ararken down sendromlular için özel kıyafet üretilmediğini görüyor ve bunun büyük bir eksik olduğunu düşünerek Downs Designs markası ile özel tasarımlı kıyafetler üretmeye başlıyor.

Bowersox’un amacı down sendromlu kişiler için zevkli olduğu kadar vücutlarına uygun olan giysiler üretmek. 2011 yılında bir tasarımcıyla anlaşarak “down beden” şeklinde adlandırdığı yeni bir beden ölçüsü geliştiren Bowersox,  ilk olarak yetişkin kot pantolonları ve uzun kollu tişörtler tasarlıyor. Ancak birçok fabrika orantısız ölçüleri nedeniyle bu tasarımları üretime almak istemiyor. En sonunda Çin’de kendisi için üretim yapacak istekli bir firma buluyor. Hazırlanan prototip giysileri Florida’da düzenlenen Ulusal Down Sendromu Konferansı’na götürüyor. Hazırlanan örnek giysiler, kolay açılıp kapanan fermuarları, diz ve dirseklerindeki özel terziliğiyle oldukça ilgi görüyor. Böylece başarılı bir girişim örneği ortaya çıkıyor. Downs Designs ürünlerini kendi sitelerinden satın alabiliyorsunuz.

www.downsdesigns.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here