Evde çamaşır yıkama hizmeti

0
2853

Evde çalışarak aile bütçesine katkı sağlamak isteyen bayanlar çamaşır yıkama hizmeti vererek para kazanabilirler. Büyük şehirlerde özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olarak yaşadığı semtlerde bulunan ev hanımları çamaşır yıkama işine girebilirler.

Üniversite yıllarında evlerinden uzakta yaşamak zorunda kalanlar için en büyük sıkıntılardan biridir kirlenen çamaşırları yıkamak. Öğrenci evlerinde, yurtlarda çamaşır yıkama makinesi olmadığı için veya tembellikten çamaşırlar dağ gibi birikir. Hafta sonu ailesinin yanına gidenler bu işi annelerine yaptırırken bazıları da eve hayırsever bir kız arkadaşlarının gelmesini beklerler. Özellikle bu durumda olan öğrenciler başta olmak üzere çevrenizde bekâr yaşayanların çamaşırlarını yıkayarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Elektrik, su ve deterjan maliyetlerini hesapladıktan sonra belirleyeceğiniz bir ücret karşılığında çamaşır yıkama hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Çok düşük maliyetlerle hatta başlangıçta kendi eviniz için aldığınız deterjanları kullanarak kendi işinizin sahibi olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Bulunduğunuz çevrede zamanla adınızı duyurduğunuzda emin olun yeni müşteriler sizi bulacaktır. Siz de evinizde kendi işlerinizi aksatmadan kendi işinizin patronu olmanın keyfini süreceksiniz. Talepler artmaya başlarsa ve bu işi yapmak için evinizin yetersiz olduğunuzu düşünürseniz küçük bir dükkan kiralayarak daha profesyonel bir iş yaşamına geçebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here