Karton ambalaj ile yaratıcı fikirler

0
2542

Evimize özellikle büyük ebatlı bir ürün aldığımızda ürünün karton ambalajını nereye koyacağımızı bilemeyiz. İlk zamanlar, herhangi bir iade durumunda ihtiyacımız olacağını düşünerek evin ücra bir yerinde muhafaza ederiz. Zamanla ürünün iade süreci dolduğunda artık bu karton ambalaja ihtiyacımız olmadığını düşünerek çöpe atarız.

Ancak Almanya merkezli bebek arabası markası olan Joolz bu karton ambalajları ne yapacağız derdine bir son veriyor. Geliştirdiği inovatif fikir ile karton ambalajların üzerindeki talimatları uygulayarak yeni bir ürüne dönüştürebiliyorsunuz.

Ürün paketlemesi, ‘sürdürülebilir’ odaklı üreticiler için her zaman bir problem olmuştur. Şimdiye kadar, paketlemenin çevreye olan negatif etkisini azaltmaya dair çok farklı yaklaşımlar gördük.

Alman puset üreticisi Joolz ise çok cazip bir çözümle karşımıza çıkıyor. Satın aldığınız her Joolz ürününün karton kutular şimdi üzerlerindeki talimatlar, bu kutuların nasıl yepyeni bir parçaya dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Joolz, yaptığı açıklamada, “Her kutu işlevsel ve güzel bir ürüne dönüştürülebiliyor. Örneğin bir abajurdan, kuş evine, sandalyeden, çerçeveye kadar hepimizin kullandığı ürünleri estetik özelliklerini kaybetmeden elde etmek mümkün. Kutunun içindeki talimatlar oldukça açık ve başka bir yardımcıya ihtiyacınız olmadan, kolaylıkla ve keyifle yeni ürününüze kavuşabiliyorsunuz” diyor.

Joolz firmasının bu yaratıcı fikri size de bir ilham verebilir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here