Topmodels temsilciliği ile para kazanın

0
2025

Ülkemizde modelciliği yaygınlaştırmak, küçük şehirlerde, kasabalarda, hatta köylerde yaşayanların modelcilikten uzak kalmaması için geliştirilen “Topmodels Yetkili Satıcılığı” ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çok büyük yatırımlara girmeden, özellikle her kesimden gençlerin ticari deneyim kazanmalarına, para kazanmayı öğrenmelerine, müşteri ilişkileri konularında kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayan sistem ile renkli bir iş alanında kariyer yapmaya ilk adımı atabilirsiniz.

Topmodels.com.tr adresinden faaliyet gösteren Topmodels A.Ş. tarafından mağaza açılmasının erken olduğu yerleşim birimlerinde, mobil olarak faaliyet gösterecek temsilciler arıyor. Elinizde çok az miktarda Topmodels ürün stoku bulundurarak, laptop, iPad hatta akıllı telefonunuz ile bu işe başlayabilirsiniz. Bir mağaza, dükkan, hatta ofise bile ihtiyacınız yok.

Topmodels temsilcisi kimdir?
Topmodels Temsilcisi, herhangi bir yerleşim biriminde Topmodels ürünlerinden tümünü ya da bazılarını tanıtma ve pazarlama bilgi ve becerisine sahip, ilgili olduğu model araç konusunda yeterli bilgi ve deneyimi olan ya da Topmodels’de aldığı eğitimle bu bilgi ve deneyime sahip bulunan bir ya da birden fazla kişidir. Topmodels tarafından kendisine verilmiş olan “Topmodels  Temsilcisi” kimliğine ve sertifikasına sahiptir. Başlangıçta Topmodels temsilciliği “Uzaktan Kumandalı Model Arabalar”ı kapsar ve zamanla model uçak, helikopter, tekne ve diğer modelcilik ürünlerine doğru gelişebilir.

Topmodels temsilcisi ne yapar?
Topmodels temsilcisi öncelikle tanıtım ve satışını yapacağı kendisine ait Topmodels’in distribütörlüğünü yaptığı model arabaları bir hobi olarak gönlünce  kullanır ve bu hobisinin keyfini sürer. Okulunda, çevresinde, yaşadığı yerin gösteriye uygun mahallerinde uzaktan kumandalı araba hobisinin tanıtımı yapar. Bu ürünler ülkemizde henüz çok yaygın olmadıklarından, halkımız herhangi bir yerde bir model araba kullanıldığını gördüğünde, meraklı ve hayranlık duyan bakışlarla izlemeye başlamaktadır.

Bu tanıtım ve gösteri faaliyetleri sırasında model arabalara ilgi duyanlar olduğunda, Topmodels Temsilcisi kendisini tanıtır ve bu ürünleri kendisinden satın alabileceklerini belirtir. Müşteri adayının isteğine bağlı olarak, ya ürünü elinde bulunan ürünler arasından müşteriye satar, ya da Topmodels internet sitesinde müşteri ile birlikte yapacakları bir araştırma sonunda, müşterinin almaya karar verdiği ürünü kendi şehrine en yakın Topmodels Franchising mağazasından sipariş ederek; çoğu durumda 24 saat , nadiren de 48 saat içinde müşterisine teslim eder. Ürünün tesliminden sonra kullanımı, bakımı vb konularında müşterisini bilgilendirir. Üründe yedek parça gerektiren bir arıza olduğunda, bunu da Topmodels mağazalarından getirterek, müşteriye ücreti karşılığında bakım ve onarım hizmeti verir.

Bir temsilci bölgesinde yeteri kadar model araba satışı yaptığında, hafta sonları ya da akşamları şenlik amaçlı buluşmalar düzenler. Müşterileri arasında küçük ödüllü yarışlar organize eder. Bu konularda Topmodels bilgi, deneyim ve desteğini de devamlı yanında hisseder.

Topmodels, temsilcilerini nasıl destekler?
Topmodels’in ülke genelinde sürekli internet ve belirli dönemlerde de değişik mecralarda reklamları yayınlanmaktadır. Reklam ve tanıtıma son derece ciddi bütçeler ayırmaktadır. Tüm Topmodels Temsilcilerimiz, isim, adres ve telefon numaralarıyla birlikte internet sitemizdeki TOPMODELS TEMSİLCİLERİMİZ başlığı altında sürekli yayınlanır. Böylece temsilcilerimiz kendi çalışma ve tanıtımlarıyla ürünlerimizi satmaya çalışırken, bir yandan da kendilerine yakın çevrelerinden gelecek telefon ve ziyaretlerle de yeni müşteriler bulma şansını yakalayacaklardır.

Topmodels temsilcisi nasıl para kazanır?
Öncelikle Topmodels Temsilcileri, Topmodels mağazalarından aldıkları ürünleri belli bir iskonto ile satın alırlar (ilk kez mal alımı için alt sınır 3.000.-TL net tutardır). Kendilerine belirlenen iskonto, daha sonraki tüm mal alımlarında, tutara bakılmaksızın uygulanır. Ürünün her türlü kargo, nakliye, iade vb giderleri Topmodels Temsilcisine aittir. Topmodels Temsilcileri, Topmodels’den aldıkları bir ürünü, Topmodels internet sitesinde ilan edilmiş olan liste fiyatı üzerinden satarlar. Böylece aradaki fark da kendilerine ticari kâr olarak kalır.

Topmodels, tüm ürünlerinde resmi çalışan bir firma olduğundan, temsilcimizin maliyeye kayıtlı olması durumunda ürün faturasını temsilcimizin kesmesi; kayıtlı olmaması durumunda ise son kullanıcıya ürün faturasının Topmodels tarafından kesilmesi gerekmektedir. Bu konunun uygulama detayları, temsilciliğin onaylanması aşamasında net bir şekilde açıklanacaktır.

Topmodels temsilcisi ne kadar kazanır?
Bu, temsilcimizin çalışkanlığına, satışını yaptığı ürünü ne kadar tanıdığına, satış sonrası müşteri hizmet ve ilişkilerine, çalıştığı bölgeye ve çalışma süresine bağlı olmakla birlikte, yaklaşık 1.000 – 3.500 TL aralığında bir aylık gelir olarak öngörülebilir. Ancak Topmodels doğaldır ki bunu hiçbir şahıs ya da kuruma garanti edemez. Burada belirtilen rakamların altında ya da üstünde aylık kazançların da olması muhtemeldir.

Topmodels temsilciliğinin geleceği var mıdır?
Şuna eminiz ki, bazı Topmodels Temsilcilerimiz, zaman içinde üstün satış başarıları gösterip, yaşadıkları şehrin tek Topmodels Franchising mağazasına sahip olma noktasına bile gelebileceklerdir. Belirli bir süre Topmodels Temsilcisi olarak başarılı çalışmalar sergileyen arkadaşlarımıza, Topmodels ailesi olarak daha ileri ve kazançlı ticari adımlarında da çeşitli desteklerimiz olabilecektir. Bu, elbette temsilcimizin başarısı kadar kişiliğine bağlı olarak da şekillenecek bir destektir. Ancak Topmodels, böyle bir desteği verip vermeme ya da dilediğine verme konusunda serbesttir.

Bir şehirde Topmodels Franchising mağazası açıldığında, o şehirdeki tüm Topmodels Temsilcileri artık mal alımlarını o mağaza üzerinden yaparlar. Böylece mağaza açması onaylanmış olan bir Topmodels Temsilcisi, gelecekte şehrinin tek Topmodels mağazasına sahip olmasının yanında, diğer Topmodels Temsilcilerine de yapacağı satışlardan para kazanma imkanına sahip olur.

Topmodels temsilciliği, başka bir iş dalında çalışan bir dükkan ya da mağazada yapılabilir mi?
Bu elbette mümkün; hatta bazı durumlarda faydalıdır. Örneğin otomobil tamir ve bakımı yapan servisler, oto yıkamacılar, oto elektrikçiler, elektronik eşya satılan mağazalar, kırtasiyeler, cep telefonu tamir ve satış dükkanları, bilgisayar tamir ve satışı yapılan mağazalar Topmodels Temsilcisi olmaya uygun adaylardır. Daha burada sıralayamadığımız pek çok diğer işyeri türü de Topmodels’in model araçlarının sergilenmesine, tanıtımına ve satışına elverişlidir.

İşi herhangibir sebeple bırakmak isteyen bir topmodels temsilcisinin satın almış olduğu ürünler nasıl değerlendirilir?
Dilemeyiz ancak, herhangi bir sebeple bir temsilcimiz işi bırakmak zorunda kalabilir. Bu durumda o ana kadar Topmodels’den almış olduğu ürünlerden, ambalajı açılmamış, tüm parça ve aksesuarları tam ve kullanılmamış olanları Topmodels’e iade eder ve bedelini, sözleşmede belirtileceği şekilde Topmodels’den geri alır. Ancak bu ürünlerden bedeli en yüksek olanı, temsilcimizin elinde kendi kişisel ürünü olarak kalır ve bunun geriye iadesi alınmaz. Ayrıca bu ürün için uygulanmış olan Topmodels Temsilcisi iskontosu da geri alınır.

Topmodels temsilcisi, görevini başkasına devredebilir mi?
Topmodels Temsilciliği, kişiye özel olarak tanınan bir haktır. Topmodels’in onaylaması durumunda 3. Şahıslara ürünlerle birlikte, sadece ürün bedelleri karşışığında devredilebilir. Ancak bu konuda yetki, kesinlikle Topmodels A.Ş’dedir.

Topmodels Franchising ve Temsilcilik Sorumlusu:

Alpaslan BAK
0 216 385 60 20
0 535 234 85 39
bayi@topmodels.com.tr

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here