Online oyun oynayarak kazanın

0
2445

Online oyun piyasası başlı başına bir sektör olmuş durumda. Her gün milyonlarca insan bilgisayar başında oyun oynuyor. Genellikle somut bir ödülü olmasa da onlarca leveldan oluşan oyunlarda sonuca ulaşmak için kıyasıya yarışıyorlar. Hal böyle olunca da oyun esnasında kazanılan sanal güçler ve ulaşılan levellar oyun tutkunları için büyük değer arz ediyor. Ve oluşan bu değerde kendine, yasal olmasa da, bir pazar yaratmış durumda.

Oyun üreticilerinin onaylamamasına karşın bu alışverişler sıklıkla yapılıyor ve bu oyunları oynayan “uzmanlara” ciddi paralar kazandırıyor. Siz de oynadığınız oyunda elde ettiğiniz özel nesneleri, sanal paraları, özel güçleri o oyunla ilgili forumları takip ederek gerçek paraya çevirebilirsiniz.

Oyun oynayarak para kazanma işi, genellikle online oyunlarda özel nesneler (item) veya sanal para kazanıp bunları gerçek para karşılığında satmaya dayanıyor. Tabii genelde oyun kurallarının bu alışverişleri yasakladığını belirtmekte fayda var. Buna rağmen bu alanda ciddi bir piyasa oluşmuş durumda. MMORPG denilen çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda kazandıklarınız için alıcı arıyorsanız, yine o oyunlarla ilgili yerli ve yabancı forumlara bakmanızda fayda var. Facebook’taki bir takım sosyal oyunlarda da sanal değerler (mesela poker çipleri) paraya dönüştürülebiliyor. Tabii bunların hiçbiri yasal olarak oyun yapımcıları tarafından kabul görmediği için bu alışverişlerin yapıldığı siteleri paylaşmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here