Evde Kitre Bebek yaparak para kazanın

0
3233

Evinizde Türk el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan Kitre Bebeklerden üreterek para kazanabilirsiniz. Evde yapılacak birçok işin aksini Kitre Bebek üretimi biraz meşakkatli bir iştir. Ancak kaliteli Kitre Bebekler üretirseniz hem bu sanatın gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlamış olursunuz hem de ciddi bir kazanç sağlarsınız.

Evde üretip hediyelik eşya satan dükkanlar aracılığı ile ve/veya internet üzerinden satışını yapabileceğiniz en orijinal ürünlerden biri de Kitre Bebeklerdir. Özellikle turistlerin ilgisini çeken Kitre Bebekleri, yabancı turistlerin yoğun olduğu bölgelerdeki hediyelik eşya dükkanlarına satabilirsiniz. Evde yapılabileceğini söylediğimiz birçok işin aksine Kitre Bebek yapımı yetenek ve sabır isteyen bir iştir.

Kitre Bebek nedir, nasıl yapılır?

Özel yöntemlerle kitre bitkisi, pamuk ve teller kullanılarak yapılan ve Anadolu kültürünü yansıtan insan figürlerinin temel alındığı bebeklere kitre bebek denir.

Kitre bebek yapımı ile ilgili aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca Kitre Bebek yapımını anlatan blogları takip edebilirsiniz.

Tüm zorluklarına rağmen Kitre Bebek yaparak ek kazanç sağlamak istiyorsanız halk evlerinin veya belediyelerin açtıkları kurslarda eğitimini almanızı öneririm. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Kitre Bebek Yapım Kursu düzenliyor. Ayrıca Kitre Bebek yapımı ile ilgili özel kurs veren kişilerden de eğitim alabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here