Sermayesiz iş kurmak isteyenlere öneriler

2
4077

Kendi işini kurmak hemen hemen herkesin hayalidir. Mesai saatlerini kendinizin belirleyeceği, kendi kendinizin patronu olacağınız bir işe sahip olmak, üstelik bununla para kazanmak mükemmel bir şeydir. Ancak iş kurmak için gerekli olan sermayeye sahip olmayanlar bu hayallerinden çabuk vaz geçerler. Oysa, cesaret, bilgi birikimi ve tecrübe de çok ciddi bir sermayedir. Hiç nakit sermayeniz olmasa da kendi işinizi kuracak cesarete, bilgiye ve tecrübeye sahipseniz kendi kendinizin patronu olabilirsiniz.

Eğer nakit sermayeniz olmadan veya küçük bir miktar sermaye ile kendi hayallerinizin peşinden koşup özgürlüğünüzü ilan etmekte kararlıysanız aşağıdaki önerilerimizi dikkate almanızda fayda var.

1 – Öncelikle, iş kurarken kararlılık ve azim çok önemlidir. Eğer bunlar olmazsa, başarılı olmanız düşünülemez. Bu sebeple, seçtiğiniz işte kendinizi başarılı olmuş şekilde tasavvur etmeniz gereklidir. Bunu beyin gücünüzü harekete geçirerek başarabilirsiniz. Başlamak için seçtiğiniz işin ne olduğunun bir önemi yok, eğer sermayesiz olarak bir  işe başladıysanız, ekstra azme ve kararlılığa bir hayli ihtiyacınız olacak.

2 – Şu anda sahip olduğunuz yetenekleri düşünün. Bu yeteneklerle herhangi bir ekipman olmadan veya sahip olduğunuz ekipmanlarla neler yapabileceğinizi bulmaya çalışın.

3 – Zaten bir düzenli işiniz varsa, yeni tam zamanlı işinizi başlatmadan önce bunun devam ettirin. İşletme sahiplerinin çoğu, kurdukları işte yeterince başarılı olana kadar tam zamanlı işlerine devam etmişler ve yeni işlerini yarı zamanlı olarak yapmışlardır.  Esasında bu sadece bir fikir; ama başlangıçta stresinizi ciddi bir şekilde düşürecek ve yeni müşterinizi beklerken oluşacak finansal endişelerinizi azaltacaktır. Acele etmeyin. Kendinize biraz zaman tanıyın ve bırakın yaşamsal giderlerinizi karşılayacak kadar büyüsün işletmeniz.

4 – İşinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alamıyorsanız, ailenizden veya arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünün. İşletmenizin faaliyetleri istediğiniz başarıya ulaşınca da yardımsever yakınlarınızın etkisini unutmayın.

5 – Sermayesiz iş yapmanın en iyi yolu, bir hizmet satmaktır. Ana sermayeniz olmadan bir ürünü satmak veya dükkân açmak neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden tekrar sahip olduğunuz yetenekleri aklınıza getirin ve bunu potansiyel müşterilerinize nasıl sunacağınızı bir düşünün.

6 – İşletmenizin reklamını yapın. İnsanların sizi ve ürününüzü tanımalarının tek yolu yapacağınız pazarlamadır. Piyasada var olan veya yeni çıkan bir ürün için, ağızdan ağza pazarlama tekniği en eski ve halen en iyi yöntemdir.

Son olarak; KARARLI OLUN, HEMEN PES ETMEYİN

2 YORUMLAR

 1. İZMİR/BAYRAKLI/OSMANGAZİDEKİ SALONUMU DEVİR EDİYORUM.İÇERSİNDE:CAFE BÖLÜMÜNDE:1 BİLGİSAYAR,BİR YAZAR KASA,1 YAZICI,3MASA 7SANDALYE,MİNİ BUZDOLABI ,SATIŞA SUNABİLECEĞİNİZ BAYANLARA ÖZEL İÇ ÇAMAŞIR ,MAKYAJ EŞYALARI,VE KÜÇÜK EV ALETLERİ,SPOR BÖLÜMÜNDE:9 ADET HİDROLİK SPOR ALETİ VE PLATFORMLARI,1TL İLE ÇALIŞAN MASAJ KOLTUĞU,POWER PLATE,YÜRÜYÜŞ BANDI,DİĞER ALETLER,SOYUNMA ODASI VE DOLAPLARI,2 DUŞ 1 WC,DANS VE PLATES ODASINDA:MATLAR VE PLATES TOPLARI,DANS ŞALLARI VE AYRICA ÇOCUK OYUN ODASI BULUNMAKTADIR.AKTİF ÇALIŞIR HALDEDİR.ÇOCUĞUM VE DİĞER İŞİME YETİŞEMEDİĞİM İÇİN DEVİR EDİYORUM.DEĞİŞİK ÖDEME ŞARTLARI MEVCUTTUR NAKİT ÖDEME OLANAĞI OLMAYANLARA 1700X60 AY NAKİT ALMAK İSTİYENLERE 85000 TL 05555884101

 2. 2014-2015 de para kazanmak isteyenler….
  Öncelikle merhaba arkadaşlar eğer bu yazıyı sonuna kadar dikkatlice okursanız size nasıl bir iş fırsatı sunduğumu anlayacaksınız. Bir çevrenize dönüp bakın çevrenizde kaç kişi sigara içiyor. Sigaranın sağlığa zararlarını ve çevreye zararlarını bilmeyen yok bu meretten herkes kurtulmak ister ama kimse bir adım atmıyor gelin o adımı siz attırın çevrenizdekilere ve diğer insanlara… devlettin desteklediği sigaranın zamlandığı ve ateş pahası olduğu zamanlarda sağlık bakanlığının çalışmalar yapıp bangır bangır reklam yaptığı sıralarda sizde bizimle hem çevreye hem insanlığa faydalı bir iş yapıp bunun yadında hayal edemeyecek kadar para kazanmak istemez misiniz? Yılbaşıyla birlikte sigaraya zam geldi sigarayla birlikte gelen hastalıklar ve fiyatları uçuk sigaralar insanları sigara bırakmaya yönlendiriyor. TV de çıkan reklamlarla birlikte büyük bir kitle hızla sigara bırakıyor gelin sizde hem sigarayı bıraktırın hem para kazanın dermojin sigaraya hayır ürünü ile sigaraya 7 günde son toptan olarak gönderdiğimiz paketlerimizde bütçenize göre kar marjı olmaktadır. Paranız karşılığında aldığınız pakette kişilere satabileceğiniz ürün çıkmaktadır ürün eczanelerde 30 TL den başlayıp aktarlarda 70 TL ye kadar çıkmaktadır biz bunu size toptan fiyatına verelim ve siz kendi portföyünüzü oluşturun ve 20 TL den veya 30 TL den satabilirsiniz. İnternetten ilacı araştırdığınızda ne kadara satıldığını göreceksiniz ve birazcık araştırmayla ne kadar karlı bir işe girdiginizide göreceksiniz. %300 kar marjı olan bu iş fırsatını denemek istermisiniz. İlaç %100 bitkisel olup tarım bakanlığından onaylıdır. Satış izni kullanım izni ve patentini kutu ile birlikte gönderilecektir . biz bu işi aydın merkezde yapmaktayız eğer bu işe inancınız yoksa gelin ofisimize çalışma sistemimizi ve kazancımızı kendi gözlerinizle görün ek gelirse iste size ekgelir fırsatı biz 200 adet ürün için gözümüze biçtiğimiz zaman 1 hafta… haftada 4000tl kazanılırımı demeyin biz kazanıyoruz , örgenciler , emekliler , ev hanımları , çalışıpta ek işe ihtiyacı olan arkadaşlar size sesleniyorum. ayrıntılı bilgi için 05340880576 arayın görüşelim …
  Not : saat 5den sonra ararsanız daha fayladı bi konuşma yapabiliriz saat 5den sonra aramanız önemle rica olur…
  PAKETLERİMİZ VE FİYATLARIMIZIN LİSTESİ

  1. paket fiyat = 200 TL
  2.palet fiyat = 350 TL
  3.paket fiyat = 500 TL
  4.paket fiyat = 600 TL

  not : youtube den veya internetten araştırırsanız tanıtım videolarını bulabilrsiniz ürün %100 orjinal olup Türk firma doralife tarafından üretilmiştir ürün %100 garantilidir. satış izin belgeleri kullanım izin belgeleri ve sağlık tarım izin belgeleri tamdır

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here