Eğitim videoları hazırlayarak para kazanmak

0
2689

Uzman olduğunuz herhangi bir konu varsa o konuyla ilgili eğitim videoları hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Uzman olduğunuz konu ile ilgili hazırlayacağınız videolar kaliteli ve benzersiz ise satışa sunarak para kazanabileceğiniz gibi video paylaşım sitelerinin reklam programlarına dahil olup aldığınız hit doğrultusunda da kazanç sağlayabilirsiniz.

Uzman olduğunuz konuda (Resim yapma, yemek tarifleri, elektronik eşya kurulumu ve tamiri vs.) eğitim videosu çekecekseniz kaliteli bir kameraya ve temiz bir ses kaydı için yaka mikrofonuna ihtiyacınız olacak. Hazırladığınız videoları bir video düzenleme programı ile daha profesyonel bir hale getirmenizde fayda var.

Eğer uzmanlık alanınız bilgisayar programları ile ilgili ise (photoshop, excel, corel draw gibi) eğitim videosu hazırlamak için ekrandan video kaydı yapan bir program kullanmalısınız. Hazırladığınız eğitimle ilgili açıklamaları altyazı olarak girebileceğiniz gibi bir mikrofon ile seslendirebilirsiniz de. Benim önerim Türkçe seslendirme yapacaksanız İngilizce altyazı ile desteklemeniz.  Diğer bir önerim ise, eğitimini hazırlayacağınız konuyu mantıksal bölümlere ayırıp her bölüm için ayrı video çekerek bir eğitim seti oluşturmanızdır.  Örneğin; Photoshop ile siyah beyaz fotoğrafı renklendirmek, Photoshop’da dekupe yapmak gibi.

Hazırladığınız eğitim videolarını DVD’lere kaydedip gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelerde satabileceğiniz gibi online olarak da (örneğin xticaret.com gibi bir site üzerinden) satışa sunabilirsiniz. Hazırladığınız eğitim setini almak isteyen ödemeyi yaptıktan sonra download linkini gönderebilirsiniz. Ama en önemlisi satışı nasıl yaparsanız yapın mutlaka hazırladığınız eğitim setlerini tanıtacağınız bir site kurun.

Bilgisayar ekranından video kaydı yapabileceğiniz yazılımlar;

www.techsmith.com
www. allcapture.com
www.hyperionics.com
atomisystems.com
camstudio.org

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here