Evde akvaryum balığı üreterek para kazanın

1
8525

Evde yapılacak işlerden en keyiflisi de akvaryum balığı üretmektir. Emekliler, ev hanımları, öğrenciler kısacası evinde ek iş yapmak isteyen herkes akvaryum balığı üreterek para kazanabilir.

Evde balık üreterek para kazanmak istiyorsanız CES Akvaryum’un başlattığı projeye katılabilirsiniz. CES Akvaryum, başlattığı proje ile evde iş yaparak para kazanmak isteyenlere çok cazip bir fırsat sunuyor. Proje kapsamında yaklaşık 2000 kişinin ek gelir sağlaması hedefleniyor.

Proje detayları

Balık üretimi için ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler (üretim tankları, teknik araçlar, balıklar, balık yemleri vs.) CES Akvaryum tarafından tedarik ediliyor. CES Akvaryum bu tedarik hizmetini vermek için sizin tamamen faizsiz 48 ay vadeli mikro kredi kullanmanıza aracılık ediyor.

Evde balık üretimini başlamak için daha önce bir bilginizin olması da gerekmiyor. Çünkü yetiştiricilere, balık üretimi için gerekli eğitim ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca üretim esnasında, uzman veterinerler ve su ürünü mühendisleri tarafından balıklar kontrol ediliyor. Böylece üretimin devamlılığı sağlanarak üreticinin mağdur olması önleniyor.

Alım garantili üretim

Projenin en önemli özelliği ürettiğiniz balıkların alım garantisi olması. Yapılan sözleşme ile balıkların satılmaması gibi bir durum söz konusu değil. Ortalama 3-4 cm büyüklüğe ulaşan balıklar firma tarafından alınarak Avrupa’daki birçok ülkeye ihraç ediliyor.

CES Akvaryum’un başlattığı projenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Kendi pazarınızı oluşturun

Evde akvaryum balığı üreterek para kazanmanın tek yolu bu proje değil. Çevrenizdeki akvaryumcuları gezin ve onların ihtiyaç duydukları balıkları tespit edin. Onlarla anlaşma yaparak bu balıkların üretimini yapın.

Özverili olmalısınız

Bu işi yapmayı düşünüyorsanız, özveri gerektiren bir iş olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Balıklara ihtiyaç duydukları uygun üreme ortamını sağlamalısınız. Bu ortamı stabil tutmalı ve yavrulama döneminde azami özen göstermelisiniz. Ancak tüm zorluklarına rağmen evde balık üreterek ciddi bir gelir elde etmeniz mümkün.

Proje şuan devam etmiyor….

1 YORUM

  1. Ben küçük çaplıüretim yapıyorum malawi çiklet besliyorum aylık düzenli yavru alıyorum
    Ulaşmak istiyenler facebookta ali keserci yazsın akvaryum resmi var mesajlarınızı bekliyorum

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here