En iyi e-ticaret fikri aranıyor

0
2201

Call Center Life ve e-commerceturkey.com dergileri, en iyi e-ticaret fikirlerini arıyor. “e-fikir” adıyla düzenlenen yarışmaya e-ticaret hizmeti veren kurumlar, girişimciler, üniversite öğrenciler ve e-ticaret ile ilgili fikri olan herkes katılabiliyor. Bir e-ticaret şirketinin kurulması ve kara geçirilmesi aşamalarındaki yaratıcı fikirleri buluşturan yarışmanın bu yılki ana teması; e-ticaret girişiminizi çağrı merkezini kullanarak nasıl kara geçirebilirsiniz” olacak.

Sektör, iletişim kanalları, pazarlama yöntemi, hedef kitle, siparişlerin alınış biçimi ve lojistik, gibi konuların tamamen katılımcı tarafından belirleneceği yarışmada mevcut e-ticaret projesinin kapsamının açıkça tanımlanması gerekmekte. Aynı zamanda projeyi kara geçirmek üzere yararlanılacak olan çağrı merkezinin outsource veya inhouse olması, çalışan sayısı, çalışma zamanları ve projenin içeriğini etkileyecek diğer değişkenler de belirtilmeli. Çağrı merkezi kullanılarak projeyi kara geçirmek, amacına uygun olarak maliyetlerin belirlenmesi ve bütçelendirme büyük önem taşımakta.

Kazanan kişi veya takım 31 Mayıs 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan E-Ticaret Konferansı ve Fuarı’nda açıklanacak. Kazan kişi veya takımın ödülü olan MacBook Air de yine aynı etkinlik kapsamında verilecek. Fark yaratmanın, yaratıcı fikirlerle mümkün olduğu e- ticaret sektöründe sizin de “iyi fikir”leriniz varsa bu yarışma tam size göre.

Yarışma kuralları

 • Yarışmaya yapılan başvuruların sonuçları e-commerceturkey.com ve Call Center Life dergisinin Yayın Kurulu üyeleri tarafından değerlendirilecektir
 • Her çalışmaların; üç adet A4 sayfasını geçmeyecek uzunlukta olması gerekmektedir. Dileyen takımlar, sunumlarını video, fotoğraf gibi görsellerle destekleyebilecektir.
 • Katılımcılar çözüm önerilerini postayla, kargoyla veya e-posta olarak ulaştırabilirler.
 • Yarışmaya katılmak için başvurunuzu ve evraklarınızı 30 Nisan 2013 tarihine kadar bize göndermeniz gerekmektedir.
 • Kazanan kişi veya takımi 1 adet MacBook Air sahibi olacaktır.

Katılım Şartları

 • Katılımcı tarafından oluşturulan iş fikirlerinde ve sunumlarında üçüncü kişilere ait eser, fikir ve sair içeriklerin kullanılması halinde, söz konusu eser, fikir ve içeriklerin telif ve ilgili haklarının temin edilmesine dair sorumluluk katılımcıya aittir. İçeriğin adil kullanım kapsamında olması halinde ilgili kişinin katkılarından söz edilmelidir.
 • Katılımcı tarafından oluşturulan iş fikirleri ve sunumları sebebiyle üçüncü kişilere ait telif ve sair izin ve hakların ihlal durumlarından Katılımcı bizzat sorumlu olup, İMİ’nin bu durumlara ilişkin kısmen veya tamamen hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Katılımcı tarafından sunulan iş fikirlerinin Katılımcı’dan izin alınmaksızın üçüncü kişilerce herhangi bir şekilde kullanılması veya bu fikirlerinden esinlenilmesi halinde her türlü sorumluluk ilgili üçüncü kişiye aittir. Geliştirilen iş fikirlerine ait her türlü hakkın üçüncü kişi ihlallerinden korunması ve gerekli önlemlerin alınması bizzat Katılımcı’nın sorumluluğunda olup, iş fikirlerine ilişkin marka, patent başvuruları gibi koruyucu önlemlerin alınması da Katılımcı’nın sorumluluğundadır.
 • Katılımcıların İMİ ile paylaştıkları kişisel bilgiler sadece değerlendirmelerde kullanılmakta, gizlilik içinde korunmakta ve Yarışma ile ilgili olmayan üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.
 • Katılımcılar tarafından sunulan iş fikirleri hiçbir şekilde hukuka ve ahlaka aykırı olmayacak, üçüncü kişilerin haklarını ihlal edecek şekilde hakaret, müstehcenlik, ayrımcılık ve genel ahlaka aykırılık teşkil eden içerikler içermeyecektir. Bu ve benzeri ihlallerin tespiti halinde İMİ ilgili Katılımcı’ya ait iş fikrini Yarışmada’dan kaldırma hakkına sahiptir ve bu durum ilgili Katılımcı’ya herhangi bir hak doğurmayacak, ilgili içeriğe dair her türlü hukuki ve cezai sorumluluk bizzat Katılımcı’ya ait olacaktır.
 • İMİ yarışma koşullarında ve ödüllerde değişiklik yapma, Katılım Koşulları’nda yer alan şartları taşımayan veya kaybeden iş fikirlerini Yarışma’dan kaldırma hakkına sahiptir ve bu durum Katılımcılar için herhangi bir kazanılmış hak doğurmayacaktır.
 • Katılımcı, Yarışmaya katılmakla işbu Katılım Koşulları’nda yazan bütün hususları ve sorumlulukları bilip kabul etmiştir.

e-fikir-yarismasi1Yarışma hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için buradan buyurun.

Değerlendirme Kurulu

Emre Güzer – PayU
Kıvanç Onan – Paypal
Korhan Aydın – ChaseCall
Levent Burak Demiralp – Speak
Mete Güney – Mastercard
Pembe Candaner
Tijen Armağan – Teleperformance
Türker Erkin – Vocalcom
Yalın Özcan – Turkcell

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here