İnternetten Türkçe öğreterek para kazanın

2
5450

Eğer Türkçe bilginize güveniyorsanız, “yabancı birine Türkçe öğretebilirim” diyorsanız online eğitim vererek para kazanabilirsiniz. Türkçe bilmeyen birine Türkçe öğretecek kadar gramer bilginiz varsa ve eğitim vereceğiniz kişiyle anlaşabilecek kadar yabancı dil biliyorsanız internet üzerinde dil dersi verebilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın sınırı yok. Aklınıza gelebilecek birçok alanda internet üzerinden para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinden dil eğitimi vermek de bunlardan biri.

Yazının girişinde belirttiğim gibi Türkçe öğrenmek isteyen yabancılara internet üzerinden dil eğitimi verebilirsiniz. Sadece Türkçe değil. Eğer bildiğiniz ve eğitim verecek kadar yetkin olduğunuzu düşündüğnüz başka diller varsa o dilleri de öğretebilirsiniz.

Dil eğitimi vermenize aracılık eden ve bu yolla para kazanmanızı sağlayan sitelere üye olup öğrenci bulabilirsiniz. Türkçe eğitim vereceğiniz kişilerle daha rahat anlaşabilmek için İngilizce bilmenizde fayda var.

Online dil eğitimi vererek para kazanabileceğiniz siteler;
livemocha.com
www.italki.com
www.busuu.com/tr

Bu alanda öne çıkan siteler bunlar. Sitelerin Türkçe dil desteği de var. Ancak yüzde 100 Türkçe olduğunu söyleyemem. Bazı sayfalarda çeviri sıkıntısı var.

2 YORUMLAR

  1. merhaba, italki’den nasıl ücretli eğitmen olabiliyoruz? Bilen biri ayrıntılı olarak yazabilir mi?Diğer sitelerden de nasıl ücretli yapıyoruz bu işi?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here