Müzik yeteneğiniz ile para kazanın

2
3858

Müziğe yeteneğiniz varsa, sesinize ve yaptığınız bestelere güveniyorsanız albüm çıkarmadan da para kazanabilirsiniz. Amatör müzisyenler günümüzde çalışmalarını YouTube üzerinden paylaşarak kendilerine bir dinleyici kitlesi oluşturmaya çalışırlar. Bu doğru bir yöntem olabilir ancak yaptığınız paylaşımla emeğinizi ücretiz dağıtmış olursunuz.

Eğer şarkı söylemek ve beste yapmak konusunda iddialı olduğunuzu düşünüyorsanız online satış yapabilirsiniz.

amator-muzisyen1Nasıl ki bir ürünü satmak için gittigidiyor.com, ebay.com gibi siteleri kullanıyorsanız yaptığınız müziği de satabileceğiniz web siteleri var. Bunların içinde en başarılılarından biri cdbaby.com. CD Baby, albümlerinizi ve/veya singlelarınızı kendi sitesinden satışa sunduğu gibi Facebook ve iTunes Store üzerinden de satış yapmanıza imkan sağlıyor. CD Baby’nin bir diğer özelliği ise sistem içerisinden kendi müzik sitenizi oluşturabiliyorsunuz.

Şarkılarınızı satışa sunabileceğiniz bir diğer site ise tunecore.com. tunecore.com sitesi şarkılarınızı birçok sanal müzik mağazasına dağıtarak satış yapmanıza aracılık ediyor. Her iki web sitesi de tamamen ücretsiz değil. Ancak bir albüm çıkarmanın, klipleri müzik kanallarında yayınlatmanın maliyetlerini düşündüğünüz zaman bu sitelere ödeyeceğiniz para çok komik kalıyor.

 

2 YORUMLAR

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here