İnstagram ile para kazanmanın yolu

0
2384

Geçtiğimiz yıl Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşma sitesi Instagram’ı kullanarak para kazanabilirsiniz. Instagram henüz kendisi nasıl para kazanacağını bulamamış olabilir ancak üyeler Instagram’ı kullanarak para kazanabiliyorlar.

Peki sadece fotoğraf paylaşımı üzerine kurulu, üstelik link paylaşımı yapamadığınız bir platformdan nasıl para kazanacaksınız? Sosyal medyanın gücü ile klasik reklam yöntemlerini birleştirerek gelir elde edebilirsiniz.

Paylaştığınız fotoğrafların üzerine takipçilerinizi size ulaşabilecekleri bir telefon numarası ve/veya web adresi yazarak fotoğraflarınızı bir reklam afişine çevirebilirsiniz. Eğer sıkı bir takipçi kitlesine sahipseniz bu reklamların geri dönüşünü alacaksınızdır.

Konuyu küçük bir örnekle açıklarsam daha anlaşılır olacak sanırım. CaIifornia’da yaşayan 26 yaşındaki Jenn Nquyen, kendi yaptığı takma kirpikIeri kuIIanan çıIqınca makyajIı kadınIarın resimIerini çekiyor ve onIarı Instaqram’daki 8 bin 300 takipçisiyIe payIaşıyor. Nquyen, “Bizim kirpikIerimizi takan birinin yeni bir fotoğrafını qönderdiğimizde satışIar hemen artıyor” diyor. Nquyen, bir tatiI döneminde Instagram yolu ile takipçiIerine yüzde 35 indirim fırsatı sunduğunu ve o qün topIam 100 sipariş aIarak 4 bin doIar satış yaptığını belirtiyor. Nquyen’ın normalde qünIük satışIar 500 doIar civarında oluyormuş.

Konuyla ilgili detaylar için buradaki yazıyı inceleyebilirsiniz

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here