Evde yemek yaparak para kazanın

1
2052

Eğer mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız ve yemek yapmakta pratik olduğunuzu düşünüyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz.

Evinizde, daha doğrusu mutfağınızda geçirdiğiniz zamanı nakite çevirebilirsiniz. Çevrenizdeki küçük ve orta ölçekli işletmelerle anlaşarak personel için öğle yemeği hazırlayabilirsiniz. Büyük işletmeler yemek çeki vererek veya kurumsal bir yemek firması ile anlaşarak personelin yemek ihtiyacını karşılarken küçük ve orta ölçekli işletmeler daha az maliyetler çıkması açısından bu tür hizmetleri kendi bünyesinde çözmeye çalışırlar.

Çevrenizde böyle işletmeler varsa onlarla evinizde yemek hazırlama hizmeti verme konusunda görüşebilirsiniz. Yaptığınız yemekler lezzet konusunda sınıfı geçerse ve işletmeye maliyet avantajı sağlarsa başka işletmelerden de teklif almanız mümkün.

Özel günler için yemek hazırlayın

Bazı işletmeler ise tüm malzemeyi tedarik ederek sizden sadece pişirme hizmeti almak isterler. Bu yöntem ile çalışırsanız kazanacağınız para aylık iki yüz lira ile bin lira arasında değişir. Ancak ilk söz ettiğim yöntem üzerinde yoğunlaşırsanız hem daha yüksek kazanç elde etme imkânınız olur hem de bir süre sonra temel kazanç yolunuz bu olur. Hatta işler yolunda giderse kendi yemek firmanızı bile kurabilirsiniz.

Şirketlere hazırlayacağınız personel yemeğinin haricinde düğün, nişan, sünnet, doğum günü gibi özel günler için de özel menüler hazırlayarak gelirinizi artırabilirsiniz.

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here