Projenize destek bulmanın kolay yolu 1: crowdFON.com

1
3103

Yaratıcı bir projesi olan herkes bunu hayata geçirmek ister. Parası varsa ne âlâ, ancak yeterli maddi gücü yoksa kaynak bulmak için çeşitli yollar arar. Önce çevresindeki insanlardan borç almayı dener ya da projesini destekleyecek bir yatırımcı bulmaya çalışır. Bu yolları deneyip de başarılı olamazsa muhtemelen projesini rafa kaldırır.

Ama artık projenizi rafa kaldırmadan önce kaynak bulabilmek için bir yolunuz daha var. Bir süre önce projemefon.com adıyla yayına başlayan ancak şimdi crowdFON.com olarak yoluna devam eden site yaratıcı fikirlerinize maddi destek bulmanıza yardımcı oluyor. Yabancı örnekleri var. Yabancı örnekleri ile ilgili detaylı incelemeleri yakında yayınlayacağım. crowdFON.com bu alanda faaliyet gösteren ilk yerli firişim olarak öne çıkıyor.

Siz de projenize destek bulmak istiyorsanız crowdFON.com’u mutlaka denemelisiniz. Sistem şu şekilde çalışıyor; crowdFON.com’a ücretsiz üye olup oradaki yönergeler doğrultusunda projeniz için kayıt açıyorsunuz. Gerekli görselleri yüklüyorsunuz. Proje kaydı esnasında ihtiyaç duyduğunuz para miktarını yazıyorsunuz. Bu parayı kaç günde toplamak istediğinizi de belirtiyorsunuz. Projenize destek olacak kişilere küçük ödüller vermeniz gerekiyor. Bu ödülleri de yazıyorsunuz. Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra projeniz sitede yayınlanmaya başlıyor. Site ziyaretçileri projenizi desteklemek isterse kredi kartı ile ödeme yapıyor. Ancak bu ödemeler hemen size ulaşmıyor. Başlangıçta belirlediğiniz süre içinde projeniz için yapılan tüm destekler sistemde bekliyor. Eğer talep ettiğiniz miktarı toplayabilirseniz toplanan paradan yaklaşık %12’lik bir kesinti yapılarak size ödeme yapılıyor. Bu aşamada siz de önceden taahhüt ettiğiniz hediyeleri destekçilerinize gönderiyorsunuz.

Fakat belirlediğiniz sürede istediğiniz destek miktarına ulaşamazsanız projeniz başarısız sayılıyor ve ödeme yapan kullanıcılara paraları iade ediliyor.

Eğer yaratıcı bir projeniz varsa ve bu projeye kaynak bulamadıysanız crowdFON.com‘u deneyebilirsiniz. Şimdiden bol şanslar.

Projenize destek bulmanın kolay yolu 2: indiegogo.com
Projenize destek bulmanın kolay yolu 3: Kickstarter.com

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here