Evde kurdele yaparak para kazanın

1
2825

Birçok insan özellikle de ev hanımları ek gelir elde etmek için boncuk işi, takı tasarımı, kurdele yapımı gibi evde yapabilecekleri işler arar. Ek gelir elde etmek için evde bir şeyler yapıp satmak zaman içinde önemli kazançlara ulaşmanızı sağlayabilir. Önemli olan ne yapacağınıza ve nasıl satacağınıza karar vermektir.

El becerinize ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız evde kurdele yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer kurdele yapımı ile ilgili bilginiz yoksa önce öğrenmeniz gerekiyor. Sonrası sizin yeteneğinize kalmış. Kurdele yapımı ile ilgili birçok video mevcut. Özellikle Youtube’da arama yaptığınızda birçok eğitim videosu bulacaksınız. Eğer daha detaylı bir eğitim almak isterseniz halk eğitim merkezlerinin ve/veya belediyelerin açtıkları kursları takip edebilirsiniz.

Kurdele yapımı oldukça keyifli bir iştir. İşin içine yaratıcılığınızı da kattığınızda çok başarılı çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz. Önemli olan yaptığınız kurdeleleri satmaktır. Bunun için her zamanki gibi gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sitelerde satışa sunmalısınız. Eğer İngilizce biliyorsanız yada bilen birinden destek alabilecekseniz benim önerim etsy.com’dan satış yapmanızdır. Etsy.com’un Türkçe muadili olan pasaj.com’u da unutmamak gerekiyor. El emeği ürünlerinizi değerinde satabileceğiniz siteler ETSY ve PASAJ’dır. Daha da profesyonelleşmek isterseniz kendinize mutlaka bir blog ya da web sitesi açın ve ürünlerinizi orada sergileyin.

İnternetin dışına çevrenizde kurdele ihtiyacı olan işyerlerini tespit edin ve onlara yaptığınız kurdelelerden örnekler götürün. Hemen olmasa da bir süre sonra birçoğundan sipariş alacağınıza eminim.

El emeği ürünlerinizi nasıl satabileceğinizi buradan öğrenebilirsizin.

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here