Web sitenizde reklam yayınlayarak para kazanın

2
3508

Söz konusu internetten para kazanmak olunca reklam ağlarının önemini göz ardı etmek olmaz. Bir web siteniz ya da blogunuz varsa mutlaka reklam geliri elde etmek isteyeceksinizdir. Ama öncelikle web sitenizin orjinal içeriğe sahip olması ve belirli bir ziyaretçi sayısına ulaşması gerekiyor. Kopyala-yapıştır yöntemi ile hazırlayacağınız siteden reklam geliri elde etmeniz oldukça güç.

SEO optimizasyonu iyi yapılmış bir web siteniz varsa ve bu site özellikle belirli bir konuya odaklanmış ise önemli miktarlarda reklam geliri elde edebilirsiniz. Genellikle görsel olan (Metin tabanlı olanları da mevcut) Banner’ı genellikle reklam ağları kanalıyla sitenize yerleştirirsiniz. Büyük web siteleri reklam ajansları kanalıyla doğrudan müşteriden reklam alırlar. Ancak küçük orta halli sitelerin neredeyse tamamı reklam ağlarını kullanırlar.

Bu reklam ağlarının en meşhuru tabiki Google AdSense’dir. AdSense, içeriğe dayalı bir reklam ağıdır. Web sitenizin içeriğine uygun reklamların sitenizde yayınlanmasını sağlar. AdSense’ye üye olduktan sonra eğer siteniz reklam ağına kabul edilirse size bir kod verilir. Size özel olan bu kodu sitenizde reklamların görünmesini istediğiniz yere yerleştirirsiniz. Sonrasında da ziyaretçilerinizin bu reklamlara tıklamasını beklersiniz. Google’ı kandırmaya çalışarak reklamlarınızın tıklanma sayısı artıracak yöntemlere başvurursanız üyeliğiniz askıya alınır ve sitenize reklam gönderilmez. O nedenle kullanım koşullarını iyi okumanızı tavsiye ederim.

Google AdSense dışında da yabancı kaynaklı reklam ağları var. Ancak bunların birçoğu Türkçe siteleri reklam ağlarına dahil etmiyor.

Yine de tek alternatifiniz Google değil. Türkiye’de de son yıllarda reklam ağları oldukça çoğaldı. Bu reklam ağlarına üye olup sitenizde reklam yayınlayabilirsiniz. Geçmişte çok acemice yapılmış olsa da günümüzde artık Türk reklam ağları da oldukça profesyonel çalışmakta. Benim kişisel görüşüm ise AdSense’yi kullanıyor olsanız da mutlaka bu ağlarda da yer almanız yönünde. Aşağıda yer alan reklam ağlarını ziyaret edip inceleyin. Siteniz için uygun olanlara üye olun ve size verecekleri reklam kodunu sitenize yerleştirin. Hepsi bu kadar. Sonra reklam gelirinizi artırmak için sitenizin içeriğini güncel tutmaya çalışın ve kopyala-yapıştırdan uzak durun.

www.bumads.com.tr
www.adhood.com
www.reklamstore.com
www.adnet.com.tr
www.adklik.com.tr

2 YORUMLAR

 1. Careerjet iş ilanılarını yayınlayın sizde kazanın!
  Careerjet yayıncı programımıza katılın sizde ortağımız olun.
  Nereden başlamalı:
  Burayatıklayarak ortaklık hesabınızı yaratın:
  Sonra, yapmak için davet edilecekleriniz 1) Sitenizi kayıt etmek 2)Arama kutusu yerleştirmek, İş kutuları, yazı linkeri, bannerlar, veya Careerjet’e bağlantı sağlayacak herhangi bir link.
  Sitenizden gelen tıklamalar ile Careerjet üzerinde sponsorlu linklere giden her kullanıcı size komisyon kazandıracaktır.
  Ortaklık hesabınıza ek olarak, size ödeme yapılacak(banka havalesi veya PayPal ile) kazanç ve komisyonlarınız 200,00 TL değerine ulaştığında hesabınızdan takip edebileceksiniz.
  Tüm sorunlarınız için, lütfen çekinmeden bize ulaşın

  Careerjet

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here