Çeviri yaparak para kazanın

9
11599

İnternetten bir ürün satarak ya da çeşitli ürünlere satış ortağı olarak para kazanmak size göre değilse para kazanmak için çeviri yapmayı deneyebilirsiniz. En az bir yabancı dili iyi düzeyde biliyorsanız ve bununla birlikte Türkçe’ye de yeterince hakimseniz çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Çeşitli web siteleri çeviri yaptırmak isteyenler ile çeviri yapanları bir platformda buluşturuyor. Çoğu İngilizce tabanlı olan bu sitelere üye olarak gerekli alanları doldurun ve çeviri yaptırmak isteyenlere teklif verin. Ya da onların sizi bulmalarını sağlayın.

Çeviri işini profesyonel olarak yapıyorsanız ve kurumsal firmalarla çalışma şansı yakalarsanız ciddi paralar kazanabilirsiniz. Şirket bünyesinde tercüman bulundurmayan ya da bir tercümanlık firması ile çalışmayan kişi ve kuruluşlar zaman zaman ortaya çıkan türcüme işlerini serbest tercümanlara yaptırırlar. Siz de aşağıdaki sitelerde serbest tercüman olarak kaydınızı yapın ve gelecek işleri bekleyin ya da tercüman talebi olan ilanlara teklif verin.

Referaslarınız artana kadar düşük ücretlerle işler alabilirsiniz. Ama bir süre sonra refaraslarınız artması ile birlikte daha yüksek ücretlere işler alabilirsiniz. Tabi yaptığınız çevirilerder olumlu geri döneşler sağlamanız gerekiyor. Bu noktada şunu belirtmekte fayda var: Çeviri yapabilmek için bir yasancı dili iyi biliyor olmanız yeterli değildir. Kendi ana dilinize de hakim olmalısınız. özellikle özel bir çeviri yapıyorsanız (edebiyat, hukuk, dış ticaret vb.) o alandaki özel ifadeleri ve kalıpları iyi bilmeniz gerekiyor. Aksi taktirde ciddi hatalara yol açabilirsiniz. Bu sorumluluğu alabilecek düzeyde kendinize güveniyorsanız. Hiç durmayın aşağıdaki siteleri ziyaret edin.

www.proz.com
www.translatorscafe.com
www.traduguide.com
www.freelancersupport.com
www.onehourtranslation.com
www.ceviripazari.com

9 YORUMLAR

  1. İngiliz dili ve edebiyatı öğrencisiyim Türkçe -İngilizce, ingilizce-türkçe çeviri yapmaktayım çeviri işine hakimim bu konuda tecrübem var .zamanında teslimata yüzde yüz güvenebilirsiniz .fiyat konusunda anlaşma sağlayabiliriz ayrıca ödevlerinizde yardım vardır.

    Çeviri ihtiyacı olan arkadaşlar busrastm@gmail.com mail adresinden ulaşmanızı bekliyorum.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here