Çektiğiniz fotoğrafları satarak para kazanın

0
10295

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ya da bu alanda profesyonel iseniz çektiğiniz fotoğrafları internetten satarak para kazanabilirsiniz. İnternette hemen hemen her yeteneğin paraya çevrilebildiğinizi unutmamak gerekiyor. Sadece ne yapabileceğinizi ya da yapmak istediğinizi doğru tespit etmelisiniz. En iyi yaptığınız şey eğer fotoğraf çekmek ise hiç durmayın bu yeteneğinizi nakde çevirin.

İnternette yazı yazarak ya da satış ortaklığı ile para kazanmak size göre değilse hemen umutsuzluğa kapılmayın. Para kazanmak için başka yöntemler de var. Elbette bunlardan biri sizin için uygun olacaktır. Günümüzde teknolojiyle ucundan kıyısından ilgilenen hemen hemen herkesin dijital bir fotoğraf makinesi vardı. Olmayanların da kesinlikle yüksek kalite fotoğraflar çeken bir akıllı telefonu vardır. Fotoğraf makinenizin kalitesine ve fotoğraf bilginize güveniyorsanız hiç durmayın ve çektiğiniz fotoğrafları aşağıdaki sitelerde birine ya da birkaçına yükleyin ve satışa başlayın.

Şunu belirtmekte fayda var; fotoğraflarınızı satabileceğiniz sitelerin hemen hemen birbirine benzer kalite kriterleri var. Fotoğraflarınızı çekerken bu kriterlere uymaya özen gösterin. Aksi taktirde fotoğraflarınızı siteye yükleyemezsiniz

Öncelikle tercih edeceğiniz siteler

http://www.shutterstock.com/
http://tr.fotolia.com/ (Türkçe)
http://www.123rf.com/
http://www.bigstockphoto.com/
http://www.dreamstime.com/
http://www.istockphoto.com/
http://www.sxc.hu/

İkinci planda tercih edeceğiniz siteler

http://www.canstockphoto.com/
http://cutcaster.com/
http://www.pixmac.com/
http://yaymicro.com/
http://www.featurepics.com/
http://www.scanstockphoto.com/
http://www.mostphotos.com/
http://www.crestock.com/
http://en.clipdealer.com/
http://tr.depositphotos.com/ (Türkçe)
http://www.panthermedia.net/
http://tr.stockfresh.com/ (Türkçe)
http://graphicleftovers.com/
http://www.zoonar.com/

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here