Boş zamanlarda yapılabilecek işler

0
2147

Özellikle son dönemde birçok kişinin ciddi anlamda ek gelire ihtiyaç duyduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak çoğu insan mevcut işinden ve ailesinden arta kalan zamanda ikinci bir iş yapma şansı bulamıyor. Aşağıdaki listede hem fazla zamanınızı almayacak hem de size küçük de olsa ek bir gelir getirecek işleri sıraladık. Elbette bu listedeki işler ek gelir isteyen herkes için uygun olmayabilir. Ama siz bir fikir vereceğine eminiz. Listeyi okuduktan sonra eklemek istediğiniz iş fikirleri varsa lüften yorum kısmına yazınız.

Koleksiyon satmak – Antika kitaplardan, oyuncak ayılara kadar, koleksiyon almak ve satmak için birçok fırsat vardır. Bu işe öncelikle kendi birktirmiş olduğunuz bir şeyleri satarak başlayabilirsiniz.

Daire bulma – Son zamanlarda bu iş işin bir telefon uygulamsı bile geliştirildi. Ancak siz bu işi bireysel olarak da yapabilirsiniz. Kiralık daire arayanlara istedikleri koşullarda bir daire bulup küçük komisyonlar kazanabilirsiniz.

Bebek koruma – Yeni ebeveynler, evlerinin yeni bir bebek için güvenli olduğundan emin olmak için bir uzmana ihtiyaç duyabilirler. Kendinizi bu alanda geliştirip. Genç anne babalara destek olabilirsiniz.

Kaligrafi yazı – Zarif el yazınız varsa, düğün davetiyelerine, sertifikalara, özel kartlara yazı yazarak para kazanabilirsiniz.

Evcil hayvan eğitimi – Şaşırtıcı sayıda insan, evcil hayvan yetiştirmeye nereden başlayacağını bilmiyor. Bir köpeğe ‘otur’ ve ‘kalk’ gibi basit komutları öğretmek bile size para kazandırabilir.

Alışveriş hizmeti – Özellikle yaşlılar günlük alışverişlerini yapmakta zorlanıyorlar. Evlşerinden çıkıp günlük işlerini halledemeyen insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Yakacak odun temini – Yakacak odun satışı için ön şart, odun kaynağına sahip olmaktır. Eğer yakacak odun tedariki sağlayan birileriyle anlaşabilirseniz, ihtiyacı olanların kışlık odun ihtiyacını karşılayabilirisiniz.

İmaj danışmanlığı – İmaj danışmanları, görünüş konusunda tavsiye vermekten, eğitim, görgü kurallarına kadar çok çeşitli hizmetler sunar.

Menü planlama – Birçok insanın en büyük sorunudur “akşama ne pişireceği?” derdi. Bu tür sıkıntıları olanlara haftalık sağlıklı yemek planlamaları yapabilirsiniz.

Mikro tarım – Küçük arazilerde yiyecek ve çiçek yetiştirmek, ürünleri kolayca satmanızı sağlar.

Müzik eğitimi – Müzik konusunda yetenekliyseniz ve çalığınız bir müzik aleti varsa ders vererek para kazanabilirsiniz.

Gizli müşteri olabilirsiniz – Bazı firmalar kendi mağazalarının işleyişini kontrol etmek için gizli müşteriler kullanırlar. Alışveriş deneyiminizi firma yöneticilerine bildirerek para kazanabilirsiniz.

Araştırma hizmetleri sunmak – Sadece bir konuyu okuyup rapor hazırlamak size para kazandırabilir.

Karları kaldırmak – Kış aylarında kapı önlerinde ve çatılarda biriken karları temizleyerek para kazanabilirsiniz.

Web barındırma hizmetleri sunmak – Özellikle müşterilerinize teknik destek sağlayabiliyorsanız, sunucu alanı sağlamak kazançlı olabilir.

Çim biçme – Çim biçme ve diğer peyzaj hizmetleri yaz aylarında ikinci bir gelir sağlayabilir.

Bebek bakımı – Her türlü çocuk bakımı sürekli fırsatlar sunabilir.

Serbest yazarlık – Yazma becerisine sahipseniz, bloglarda yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz.

Bilgisayar yardımı sunmak – Özellikle bilgisayarla yeni tanışanlar için basit anlamda teknik destekler vererek para kazanmanız mümkün.

Web sitesi tasarlamak – Biraz yetenek isteyen bir iş, ancak web sitesi tasarlamak güvenilir bir gelir kaynağı olmaya devam ediyor.

Stok fotoğrafçılığı – Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız fotoğraflarınız stok fotoğraf sitelerinde satabilirsiniz.

Serbest tasarım – Küçük işletmelerle anlaşıp: broşür, kartvizit ve diğer tasarım işlerini yapabilir ve iyi bir ücret alabilirsiniz.

Özel ders – Matematik ve yabancı dil başta olmak üzere yetenekli olduğunuz bir alanda özel ders verebilirsiniz.

Niş web siteleri oluşturmak – Çok özel bir konuya odaklanmış bir site kurarak hedeflenmiş reklamlar koyabilir ve hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Tercümanlık – İyi bildiğiniz bir yabancı diliniz varsa tercümanlık yapabilirsiniz.

Özel el sanatları oluşturma – Ne tür el sanatları yaparsanız yapın, bunun için muhtemelen bir pazar var. Etsy, el sanatları satmak için en kolay yerlerden biri olmaya devam ediyor.

Kablosuz ortak erişim noktası kurma – Küçük bir ekipmanla, kablosuz ortak erişim noktası kurabilir ve komşularınızı ‘ödünç aldıkları’ erişim için ücretlendirebilirsiniz.

Bir e-kitap satmak – Hemen hemen her şey hakkında bir e-kitap yazıp çevrimiçi satışa sunabilirsiniz.

Satış ortaklığı pazarlaması – Diğer firmaların ürünlerini pazarlamak istiyorsanız satışların bir kısmını kazanabilirsiniz.

Boş odanızı kiralamak – Evinizde fazladan bir oda varsa bunu kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi bir sınıfa ders verme – Uzmanlığınızı bir web sitesi, çevrimiçi seminer veya başka çeşitli yöntemlerle paylaşın.

Mobilya yapımı – El yapımı mobilyalar yaratma becerisine sahip olanlar kreasyonlarını sosyal medyadan tanıtarak para kazanabilir.

Etkinlik planlama – Bir etkinlik planlama işi çok fazla iş gerektirebilir ve iyi para kazandırabilir.

Ev güvenliği ürünlerinin kurulumu – Özellikle küçük bebek sahipleri tırabzan ve diğer ev güvenliği ürünlerini kurabilecek kişilere ihtiyaç duymakta.

Evde güzellik hizmetleri sunmak – Evde kesilebilecek saç kesimi, makyaj ve diğer güzellik hizmetleri giderek artan bir talebe sahip.

İş koçluğu – Başkalarının işlerini kurma ve geliştirmelerine yardımcı olmak, para kazanmak için birçok fırsat sağlayabilir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here