Açıkhava reklamcılığında yeni trend

0
3325

Reklam sektörü gelişen teknoloji ve fark yaratma isteğiyle her geçen gün hayatımızın farklı bir alanında karşımıza çıkıyor. Yaratıcı reklam fikirleri geliştirenler bu fikirlerine bütçe ayıran firmalar buldukları zaman hem çok ciddi paralar kazanıyorlar hem de hayatımıza renk katıyorlar.

Açıkhava reklamcılığı da son yıllarda sınırları zorlar bir hal aldı. Eskiden beri kayalar ve yamaçlar reklam mecrası olarak kullanılıyor. Ancak artık teknoloji çok değişti. Haliyle deyim yerindeyse, dağ başı reklamcılığı da değişti.

Kayalara püskürtme boyayla yapılan arkaik reklamlar çoktan tarihe karıştı. Şimdi son teknolojinin getirdiği yenilikler söz konusu. Peki bu yeni nesil açık hava reklamcılığı nasıl yapılıyor?

Tarım yapılmayın çıplak bir tepe düşünün. Zemin önce özel sentetik çimle yeşillendiriliyor, dev boyutlardaki saha, planlanan şablona göre ölçülüp biçiliyor. Sonra tıraşlama ve şekil verme faslı başlıyor. En çok tercih edilen yöntem firma logoları ve altına mesaj ya da slogan yazılması.

Markaların karakteristik şekilleri aynen korunarak araziye işleniyor. Yapay çimlendirme olduğu için çim biçme ve sulama derdi yok. Yapılan çalışma oldukça dikkat çekici ve merak uyandırıcı oluyor, hemen göze çarpıyor ve asla unutulmuyor. Periyodik bakım söz konusu değil. Görüntünün doğal olması en önemli özelliği. Bizim gibi engebeli arazilerin olduğu coğrafyalarda şaşırtıcı artistik çalışmaların yapılması mümkün. Çimlerin yapısına karanlıkta parlayan özel bir madde ilave edildiği için geceleri çimler adeta ışıklandırılmış gibi parlıyor. Açıkhava reklamcılığında fark yaratmak isteyenler için kârlı bir iş gibi görünüyor.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here