Evde butik sabun nasıl yapılır

1
25898

Evde para kazanma yollarından en rağbet görenlerden biri de sabun yapımıdır. Kendi evinizin mutfağında yaratıcılığınızı kullanarak yapacağınız dekoratif sabunlarla ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde sabun yapımı ile ilgili daha önce yayınladığım yazıda konuya değinmiştim. Bu defa evde butik sabun yapımı ile ilgili daha pratik bir yöntem anlatacağım. Sabun yapımı denilince birçoğunuzun aklına zeytinyağı, çiçekyağı, kostik vs. geliyordur. Her aşamasını sizin yönettiğiniz bu sabun yapım yöntemi biraz zahmetlidir. Üstelik malzeme oranlarını tutturamazsanız sonuç hüsran da olabiliyor. O nedenle yeni başlayacaklar için daha pratik bir yöntemden söz etmek istiyorum.

Evde yaptığınız sabunlardan para kazanmak istiyorsanız öncelikli dekoratif olmasına özen gösterin. Çünkü butik sabunlar kullanılmak için değil görüntü ve kokularının cazibesi için satın alınır. Peki butik sabun yapmak için hangi malzemelere ihtiyacınız var? Bana göre öncelikle farklı ve ilginç silikon kalıplar edinmeniz gerekiyor. Yaptığınız sabunların diğerlerinden ayırt edilebilmesi için ihtiyacınız olan ilk şey fark yaratan silikon kalıplardır.

Butik sabun yapımı için ihtiyacınız olan malzemeleri şunlardır;

Sabun Bazı: Yaşadığınız yerde nereden satın alacağınızı bilmiyorsanız internetten sipariş verebilirsiniz. 1 kg sabun bazının fiyatı yaklaşık 20 TL.

Sabun Boyası: Toz, jel ve sıvı olarak satılmakta.

Esans: Yüzlerce çeşit arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var. Hangi renk sabun boyası kullanacaksanız ona uygun bir koku seçin. Örneğin turuncu renk bir sabun için portakal kokusu kullanabilirsiniz.

Silikon Kalıp: Bence en önemli malzeme silikon kalıp. Çünkü yaptığınız sabunların cazibesini arttıracaktır.

Nasıl yapılır?

Sabun bazını düşük ısıda yavaş yavaş eritin. Eritme işlemini ocağın üstünde benmari usulü yapabilirsiniz. Ya da mikrodalga fırını kullanabilirsiniz. Sabun bazı 60 C derecede erir. Fazla sıcaklığa gerek yok. (Eğer gliserinli sabun bazı kullanıyorsanız erirken kabın ağzını kapalı tutun. Erirken su kaybeden gliserinli sabun sonradan terleme yapar. Terleme yapan sabunun üzerinden baloncuklar oluşur.)

Sabun bazını erittikten sonra sabun boyası ile renklendirin. Erittiğiniz sabun bazının miktarına göre birkaç damla boya yeterli olacaktır. Bütün boya tüpünü boca etmeyin. Az az damlatın ve istediğiniz renge ulaştığınızda boya damlatmayı bırakın.

Renklendirme işleminin ardından esans ile istediğiniz kokuyu verin. Esans ilavesinin ardından sabununuzu silikon kalıplara dökün. Eğer bu işlem sırasından köpürme olursa üzerine bir miktar alkol (kolonya da olabilir) sıkarak köpürmeyi önleyebilirsiniz.

Kalıplara döktüğünüz sabunlar, kalıpların büyüklüğüne ve derinliğine göre 15 ile 30 dakika arasında donacaktır.

Bundan sonra yapacağınız iş sabunlarınızı satacak müşteriler bulmak olacaktır. Bunun için klasik satış yöntemlerinin yanı sıra internetin imkanlarını da sonuna kadar kullanın.

Dipnot: Yazıda yer alan malzemeleri hammaddeler.com ve mutfakdelisi.com sitelerinden tedarik edebilirsiniz.

1 YORUM

 1. 2014-2015 de para kazanmak isteyenler….
  Öncelikle merhaba arkadaşlar eğer bu yazıyı sonuna kadar dikkatlice okursanız size nasıl bir iş fırsatı sunduğumu anlayacaksınız. Bir çevrenize dönüp bakın çevrenizde kaç kişi sigara içiyor. Sigaranın sağlığa zararlarını ve çevreye zararlarını bilmeyen yok bu meretten herkes kurtulmak ister ama kimse bir adım atmıyor gelin o adımı siz attırın çevrenizdekilere ve diğer insanlara… devlettin desteklediği sigaranın zamlandığı ve ateş pahası olduğu zamanlarda sağlık bakanlığının çalışmalar yapıp bangır bangır reklam yaptığı sıralarda sizde bizimle hem çevreye hem insanlığa faydalı bir iş yapıp bunun yadında hayal edemeyecek kadar para kazanmak istemez misiniz? Yılbaşıyla birlikte sigaraya zam geldi sigarayla birlikte gelen hastalıklar ve fiyatları uçuk sigaralar insanları sigara bırakmaya yönlendiriyor. TV de çıkan reklamlarla birlikte büyük bir kitle hızla sigara bırakıyor gelin sizde hem sigarayı bıraktırın hem para kazanın dermojin sigaraya hayır ürünü ile sigaraya 7 günde son toptan olarak gönderdiğimiz paketlerimizde bütçenize göre kar marjı olmaktadır. Paranız karşılığında aldığınız pakette kişilere satabileceğiniz ürün çıkmaktadır ürün eczanelerde 30 TL den başlayıp aktarlarda 70 TL ye kadar çıkmaktadır biz bunu size toptan fiyatına verelim ve siz kendi portföyünüzü oluşturun ve 20 TL den veya 30 TL den satabilirsiniz. İnternetten ilacı araştırdığınızda ne kadara satıldığını göreceksiniz ve birazcık araştırmayla ne kadar karlı bir işe girdiginizide göreceksiniz. %300 kar marjı olan bu iş fırsatını denemek istermisiniz. İlaç %100 bitkisel olup tarım bakanlığından onaylıdır. Satış izni kullanım izni ve patentini kutu ile birlikte gönderilecektir . biz bu işi aydın merkezde yapmaktayız eğer bu işe inancınız yoksa gelin ofisimize çalışma sistemimizi ve kazancımızı kendi gözlerinizle görün ek gelirse iste size ekgelir fırsatı biz 200 adet ürün için gözümüze biçtiğimiz zaman 1 hafta… haftada 4000tl kazanılırımı demeyin biz kazanıyoruz , örgenciler , emekliler , ev hanımları , çalışıpta ek işe ihtiyacı olan arkadaşlar size sesleniyorum. ayrıntılı bilgi için 05340880576 arayın görüşelim …
  Not : saat 5den sonra ararsanız daha fayladı bi konuşma yapabiliriz saat 5den sonra aramanız önemle rica olur…
  PAKETLERİMİZ VE FİYATLARIMIZIN LİSTESİ

  1. paket fiyat = 200 TL
  2.palet fiyat = 350 TL
  3.paket fiyat = 500 TL
  4.paket fiyat = 600 TL

  not : youtube den veya internetten araştırırsanız tanıtım videolarını bulabilrsiniz ürün %100 orjinal olup Türk firma doralife tarafından üretilmiştir ürün %100 garantilidir. satış izin belgeleri kullanım izin belgeleri ve sağlık tarım izin belgeleri tamdır

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here