Pideci franchising koşulları

0
2331

Pideci markası ile hizmet veren Mutfak Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi franchising ile büyümeyi hedefliyor. Türk usulü fast food kültürünün en önemli markalarından olan Pideci, ilk şubesini açtığı 1998 yılından bu yana öne çıkan lezzet duraklarından biri oldu. Pideci, kendi işini kurmak isteyenlere franchising sistemi ile destek oluyor.

Siz de Türk damak tadının en önemli yiyeceklerinden olan pide işine girerek kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Pideci, kurumsal yapısı, deneyimli yönetimi, tecrübeli ustaları, standartları belirlenmiş servis kalitesi  ile zincire katılacak yeni girişimcilere önemli fırsatlar sunuyor.

Pideci, 1998 yılından beri orjinaline sadık kalınarak hazırlanan pide çeşitlerinin yanı sıra farklı  damak zevki ve alışkanlıklar da göz önüne alınarak markaya özgün ve sektöründe ilk olarak yaratılan diyet ve vejetaryen pide çeşitleri ile her kesimden müşterinin beğenisini kazanmış durumda. Siz de bu ekibin bir parçası olabilirsiniz.

Pideci, uzun yılların tecrübesi ile Gıda sektörüne adım atmak isteyen girişimcilere uygun franchising koşulları ile büyük kolaylıklar sağlıyor. Pideci, köklü geçmişi, halen franchise sistemi ile işletilen restoranlarının başarısı, profesyonel yönetimi, kurumsal yapısı, tecrübeli kadrosu ile girişimciye güven teşkil eden bir marka konumunda.

Yatırımcılardan beklenen

Yatırımcı profili genelde belirli bir birikimi olup kendi işini kurmak isteyen yöneticiler, genç emekliler, kendi işinin sahibi olmak isteyen genç evli çiftler ve ilave gelir sağlamayı amaçlayan, yanına bir ortak alarak ilave kazanç sağlamayı hedefleyen iş adamlarından oluşmakta.

İşletme gereksinimleri

Belirlediğiniz bölgede bütçenize uygun yer ve metrekare araştırmasını müteakip mimari proje hazırlanır. Kısa sürede inşaat, tesisat, ekipman, dekorasyon ve diğer hizmetler hizmet alınan taşeronlar ve sizin ilave önerileriniz ile şube hizmete hazırlanır.

Pideci restoranları iki konsept üzerine kurulmuştur:

Dışarıya servis ağırlıklı ünite 60-70 m2 restoran
AVM işletmeleri 40-70 m2 ve 70-80 m2 den 50-80 m2’ye olan işletmeler

Ortalama maliyet: Her şey dahil 1000 – 1100 USD/m2 civarında.

İşletmeye dönük reklam ve promosyonlar yatırımcı ile birlikte tespit edilip bütçeleniyor. Reklam ve promosyonları merkez denetliyor ve destek veriyor. Ustalar merkez tarafından seçiliyor ve açılış öncesi eğitim veriliyor.

Franchise sisteminin işleyişi

  • Restoranın açılması düşünülen bölge tespit edilmesi
  • Anlaşma yapılması ve fizibilite çalışması
  • Bölgede yer temini, projelendirme ve inşaat planlaması
  • Açılış tarihinin tespiti ve açılış reklam promosyon bütçesinin hazırlanması
  • İnşaat, işletme madde ve malzeme temini
  • Franchise giriş bedeli ve Franchise kullanım bedeli işletmenin konumu, türü ve muhtemel iş hacmine göre müştereken saptanır.
  • İşletmenin ciro artırımına dönük lokal ilan ve tanıtımlar işlet tarafından karşılanırken, markayı güçlendirici ve marka bilincini arttırıcı merkezden yapılan tanıtım ve reklamlar belli kriterlere göre paylaştırılıyor.
  • Yatırımcıya 3-5 km lik bir servis bölgesi tahsis edilir. Ancak yatırımcı işletme bölgesinde var olan pazardan gelen talebe cevap veremeyecek durumda ise bölgede başka şubeler açılabilir. Bu şubelerin açılmasında öncelik hakkı bölgede imtiyaz sahibi olan ilk yatırımcıya aittir. Bu koruma kuralına bölgedeki dış servis vermeyen AVM’ler için gelecek şube istekleri dahil değil.

Detaylı bilgi:
Ünsal ŞINIK
0 212 216 99 16
0 533 267 77 88
www.pideci.com
franchise@pideci.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here