Groupon blog sahiplerine para kazandıracak

0
2231

Üyelerine kampanyalı kuponlar sunarak ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlayan Groupon, blog sahiplerine para kazandıracak kendi affiliate marketing sistemini kurdu. Siz de sitenizden satış ortaklığı ile para kazanıyorsanız ya da kazanmayı istiyorsanız Groupon’nun affiliate marketing ağına katılabilirsiniz.

Uluslararası şubeleri olan ve Türkiye’de de Groupon Şehir Fırsatı olarak hizmet veren günlük fırsat sitesi Groupon, kendisine bağlı olarak işleyen yeni online pazarlama platformu Groupon Partner Network’u (GPN) kullanıma sunuyor. Platform, blog sahiplerine ve diğer online yayın yapan sitelerin para kazanmalarını kolaylaştırmak ve yapılarını daha iyi kontrol etmelerini sağlamak için yardımcı oluyor.

Lanse edildiği ilk birkaç hafta içinde pilot aşamasında olan ve şimdilerde 30’a yakın ülkede kullanıma uygun olan Groupon Partner Network’ un avantajı ise partnerlerine sunduğu bir takım hizmetler. Bunlar;  gerçek zamanlı raporlara ulaşım ile link üretme sihirbazı ve kendi servislerine bağlanabilmeleri için open API (Uygulama Programlama Arayüzü) erişimi sağlıyor.

Diğer bir deyişle,  Groupon Partner Network,  partneri olduğu web sitelerine, bloglara ve aplikasyonlara uygun anlaşmaları, kuponları ve kampanyaları dağıtan bir pazarlama platformu. Böylelikle, satışçı sitelerin ziyaret edilme ve dağıtım miktarları arttırılarak tüm bunların Groupon satın almalarında artış olarak sonuçlanması bekleniyor.

Örnekle açıklamak gerekirse platform; blog sahiplerine, hesap oluşturmalarını, oturum açmalarını ve bloglarında Groupon reklamı sergilemelerine olanak sağlayan bir alt yapı sunuyor. Bu sayede blogtan satılan her kupon için blog sahibi komisyon alabiliyor.

Kaynak: eticaretmag.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here