Su piresi üreterek para kazanın

0
5057

Balık yetiştiricilerinin ve akvaryum meraklılarının canlı yem ihtiyacını karşılayan su pirelerini yetiştirerek para kazanabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için fazla sermayeye de ihtiyacınız yok. Sıradışı bir iş olarak görünse de su piresi yetiştiriciliği oldukça geniş bir pazara sahip ve size ciddi paralar kazandırabilir. Su pireleri doğadan doğal yöntemlerle toplanabilmesine karşın hemen hemen bütün akvaryum sahipleri balıklarının bu ihtiyacını akvaryumculardan karşılar. Siz de yetiştireceğiniz su pirelerini akvaryumculara çok rahat pazarlayabilirsiniz.

Su piresi türleri tatlı sularda yaşayan ve boyları 1-3 mm arasında değişen küçük kabuklu su canlılarıdır. Bu canlılar su içinde zıplayarak ani hareketler yaptığı için halk arasında su piresi olarak adlandırılırlar.

Günümüzde her ne kadar su piresinin doğadan sağlanması mümkünse de mevsim dışı zamanlarda temin edilme zorluğu ve akvaryum balıkçılığı ile ilgilenenlerin su pirelerini satın almayı tercih etmeleri sebebiyle su piresi üretimi kârlı bir iş fikri olarak değerlendirilebilir. Ürettiğiniz su pirelerinin kalitesi ve besin değerleri yüksek olursa piyasadaki balık yemi tedarikçileri ve akvaryum balıkçılığı ile ilgilenenler tarafından yoğun rağbet görecektir.

Peki su piresi nasıl üretilir? Su piresi üretimi ilgili detaylı anlatıma buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here