Evinizde sekreterlik yaparak para kazanın

4
2897

Evinizin konforunda, günlük işlerinizden geri kalmadan KOBİ’lere ve/veya sık seyahat etmek zorunda olan işadamlarına sekreterlik (asistanlık) hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Bu hizmet şekline aynı zamanda uzaktan sekreterlik de deniliyor ve henüz ülkemizde yaygınlaşmış değil ancak başta Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok yerinde hem işverenler hem de iş arayanlar için yaygın bir sistem haline gelmiş durumda.

Tam zamanlı bir sekreter istihdam edemeyen işletmeler, yoğun programları nedeniyle birden fazla sekretere (asistana) ihtiyaç duyan işletmeler, bir ofisi bulunmayan ve sürekli seyahat etmek zorunda olan işadamları için evinizin konforlu ortamında sekreterlik hizmeti verebilirsiniz. İş programlarını düzenlersiniz, randevularını ayarlarsınız, rezervasyonlarını yaparsınız, maillerini kontrol eder ve gerekli cevapları yazarsınız. Ve bütün bunları kendi evinizden yaparsınız.

Ofis telefonlarının ev telefonlarına yönlendirilmesi sayesinde evde hanımların kolaylıkla yapabileceği sekreterlik işi hem işverenler için çok daha ekonomik olurken hem de iş arayan ve iş bulamayan ya da ofis ortamında iş görmeye engeli olan kişiler için büyük avantaj sağlıyor.

Günlük olarak belli bir tarife üzerinden yapılacak olan bu mesleğin hem işverene hem de çalışana ekstradan bir maliyeti yok. İki tarafı da kara geçirebilecek olan bu fikir sayesinde hanımlar evden çalışarak ev ekonomisine katkı sağlarken, işverenler de ihtiyaçları olan sekretere çok daha uygun koşullarda sahip olabilecek.

4 YORUMLAR

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here