Sermayesiz yapılacak işler 6

0
2384

Sermayesiz yapılacak işlerin birçoğunu kendi evinizde internet ortamında yapabilirsiniz. Evinizde internet bağlantınız varsa ve web teknolojileri ile yakından ilgileniyorsanız nakit sermayeniz olmasa da yapabileceğiniz işler var. Tek ihtiyacınız olan web teknolojileri konusunda bilgi sahibi olmak. Kendinizi ve yaptığınız işleri anlatan bir web sitesi açarak aşağıda yer alan işlerden birini evinizin sıcak ortamında, maliyetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

1 – WEB Sitesi Hazırlama

Günümüzün teknoloji ortamında hemen hemen her şirketin bir web sitesi olmak zorunda. Hatta bu hükümetin yaptığı düzenleme ile yasal bir zorunluluk haline geldi. Henüz tam anlamıyla yürürlüğe girmese de önümüzdeki süreçte her işletmenin kendini anlatan bir web sitesi olacak. Eğer web sitesi hazırlama konusunda kendinize güveniyorsanız ya da bu konuda eğitim alabilirseniz işletmelere hizmet sunabilirsiniz. Her yaptığınız site bir sonraki iş için referans olacaktır. Bu nedenle temiz işler çıkarmanızda fayda var. Üstelik siteyi bir defa yaptıktan sonra güncellemeler ve yıllık bakım için de ayrıca bir ücret talep ederek gelirinizi sürekli kılabilirsiniz.

2 – Reklam Danışmanlığı

İnternetteki reklam ağlarının kullanımı konusunda kendinizi yetkin buluyorsanız şirketlere reklam danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Başta Google AdWords olmak üzere internet reklam ağlarını verimli kullanmak deneyim isteyen bir iştir. Yatırdığınız paranın maksimum geri dönüşü olmalı. Birçok işletme sahibi bu ağları kullanmayı bilmediği için paralarını boşa harcarlar. Siz bu alanda kendinizi geliştirerek şirketlere danışmanlık hizmeti verebilir, onların reklam ağlarındaki hesaplarını yönetebilirsiniz.

3 – İnternetten Pazarlama Danışmanlığı

E-ticaret hacminin artmasıyla birlikte birçok işletme işini internete taşıma çabasına girdi. Ancak yeterli bilgi birikimleri olmadığı için açtıkları e-ticaret siteleri başarılı olamıyor. İnternette pazarlama teknikleri konusunda iyiyseniz işini internete taşımaya çalışan ve taşımış ve başarılı olamamış firmalara internetten pazarlama konusunda danışmanlık yapabilirsiniz. Ayrıca affiliate marketing (satış ortaklığı) yöntemi ile internetten para kazanmak isteyen bireysel kullanıcılara da danışmanlık yapabilirsiniz. Bireysel kullanıcılara belli bir ücret karşılığı danışmanlık yapabileceğiniz gibi onların kazançlarından komisyon almak şartı ile de hizmet verebilirsiniz.

4 – Online Dergi Yayını

Online yayıncılık size cazip geliyorsa ve bu konuda kendinizi geliştirebilirseniz yayınladığınız online dergiye reklam alarak para kazanabilirsiniz. Ancak bu işten para kazanabilmek için ilgi çekici bir konuda ve benzersiz içeriğe sahip bir dergi hazırlamanız gerekiyor. Ayrıca hazırladığınız online dergiyi mümkün olduğu kadar çok kullanıcıya ulaştırmalısınız. Tıpkı klasik yayıncılıkta olduğu gibi tirajınız ne kadar çok olursa reklam almanız o kadar kolay olur.

5 – WEB Kontrolörü

Bu iş Türkiye’de genellikle büyük şirketlerin kurumsal şirketlere yaptırdığı bir iş olsa da gelecekte küçük işletmelerin de ihtiyaç duyabileceği bir hizmet. Siz de küçük işletmelerinin internette izini sürerek onlara ait markaları izinsiz kullanımı gibi konular hakkında kontrolörlük yapabilirsiniz. Ama bence Türkiye’de bu işten bireysel olarak para kazanmanız için henüz erken.

Sermayesiz yapılacak işler 1

Sermayesiz yapılacak işler 2

Sermayesiz yapılacak işler 3

Sermayesiz yapılacak işler 4

Sermayesiz yapılacak işler 5

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here