Online teknik destek vererek para kazanın

0
2105

İnternetten para kazanmanın yollarından biri de yazılım alanında online destek vermektir. Genel olarak işletim sistemleri bilginize güveniyorsanız, kullanım alanı geniş olan yazılımlar konusunda destek verecek kadar iyiyseniz bu işi yaparak oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Online destek almak isteyenler ile destek verenleri buluşturan sitelere üye olup uzmanlık alanınızla ilgili destek arayanlara hizmet sunabilirsiniz.

Ancak bu işi, aracılık hizmeti sunan bir site üzerinden yapmak istiyorsanız İngilizcenizin iyi olması lazım. Çünkü aracılık hizmeti veren www.crossloop.com ve corporate.supportspace.com gibi siteler İngilizce yayınlanıyor. Bu siteler aracılığı ile destek vereceğiniz kişilerin işletim sistemleri de muhtemelen İngilizce olacak.

Bu sitelerden birine üye olduğunuzda size bir masaüstü yazılımı sunuyorlar. Bu yazılım sayesinde destek almak isteyen kişinin bilgisayarına bağlanarak ihtiyaç duyduğu teknik desteği veriyorsunuz. Genellikle saatlik ücret ile destek verildiği gibi bazı standartlaşmış konular için sabit fiyat belirleniyor.

Türkçe olarak bu işi yapmak istiyorsanız uzmankirala.com gibi ilan sitelerine ilan bırakıp müşteri bekleyebilirsiniz. Ya da kendi siteniz varsa buradan online destek verdiğinizi duyurup ziyaretçilerinize belli bir ücret karşılığı destek olabilirsiniz.

Uzaktan bağlantı yolu ile destek verebilmek için TeamViewer, LogMeln Rescue, BeAnywhere Support Express gibi yazılımları kullanabilirsiniz. Ben TeamWiewer kullanıyorum. Gayet başarılı bir program.

Ödeme almak için ise PayPal kullanabileceğiniz gibi banka havalesi de isteyebilirsiniz. Şans oyunları sitelerine üyeliğiniz varsa buraya da ödeme alabilirsiniz.

Yukarıda söz ettiğim mantıkla çalışan Türkçe bir site bulamadım. Varsa eğer yorum bölümünde bildirmenizi rica ederim.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here