Textbroker.com ile makale yazarak para kazanın

0
5252

İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birine üst düzeyde hakimseniz ve makale yazarak para kazanmak istiyorsanız Textbroker.com sitesi tam size göre

Textbroker.com (.de / .fr) sitesine yazar olarak üye olduğunuzda site üzerinden aldığınız makale yazımı işlerinden para kazanıyorsunuz. Textbroker’da yazdığınız 500 kelimelik bir makaleden 6 dolar ile 33,5 dolar arasında para kazanabiliyorsunuz.

Yazdığınız makalenin kalitesine göre kazancınız değişiyor. Yazdığınız makalelerin kalitesini ise müşterilerinizin sizin için yaptığı değerlendirme belirliyor. Textbroker’ın kazanç tablosu şu şekilde; başlangıç aşamasında 100 kelimelik bir makaleden 1,2 dolar kazanıyorsunuz. Makaleniz alıcılar tarafından yıldız vermek sureti ile puanlanıyor. Aldığınız yıldız sayısına göre yazdığınız makalelerden kazandığınız para da artıyor. Sırası ile, 100 kelimelik bir makale için 1,6, 2,2 ve 6,7 dolar kazanıyorsunuz. Textbroker, site üzerinden yaptığınız her makale satışı için 0,30 dolar işlem ücreti kesiyor. Kalan kısım sizin kazancınız oluyor.

Textbroker.com’a üye olurken kişisel bilgilerinizin yanı sıra ortalama 200 kelimelik örnek bir makale yazmanız gerekiyor. Ayrıcı üyelik aşamasında makale alıcılarının sizi daha kolay bulabilmeleri için ilgi alanlarınızı belirtmenizde fayda var.

Başlangıç aşamasında makale talebi olan alıcılar için makaleler yazıyorsunuz. Yazdığınız makale alıcı tarafından beğenilir ise satın alınıyor. Bu işlemler sonunda alıcılardan puan alıyorsunuz. Puanınız artmaya başladıkça doğrudan sipariş de alabiliyorsunuz.

Yazdığınız her makale daha fazla sipariş almanızı sağlayacağı için müşterinin talep ettiği makale için üst düzey özen göstermeniz gerekiyor. Verilen anahtar kelimeleri makalenizde mutlaka kullanmanız ve konu ile ilgili iyi bir araştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Textbroker’ı 3 farklı dil için (İngilizce, Almanca ve Fransızca) 3 farklı arayüz ile kullanmanız mümkün.

İngilizce için; Textbroker.com
Almanca için; Textbroker.de
Fransızca için; Textbroker.fr

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here